Blockchain şirketine geçici olarak durdurma kararı

0 0

Amerika Birleşik Devletlerinin menkul kıymetler ‘bekçisi’ 6 Ekime kadar Vortex Blockchain Technologies hissesinin alım satımını geçici olarak askıya aldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Vortexin ticari faaliyetlerinin doğası ve varlıklarının değeri konusundaki karışıklığın arkasındaki sebep olduğunu belirtti.

Eski adı UA Granite Corporation olan Vortex Blockchain Technologies Inc kripto para birimi alanında çeşitli uygulamalar geliştiriyor. Faaliyetlerinin bulut madenciliği blok zinciri donanım ve yazılım geliştirme ve bir kripto para cüzdanı ve takası olduğu bildiriliyor.

SECe belirli periyodik raporlar sunmayan şirket ancak bu yılın Ağustos ayında halka açık olarak işlem görmeye başladı. 2019da bir SEC 10-Q Raporu şirketin “sürekli bir endişe görüşü yayınladığını” belirtti ve şunları ekledi:

“Şirket operasyonları finanse etmek için esas olarak menkul kıymetlerimizin satışına ve CEOsundan ve yöneticilerinden alınan kredilere güveniyor.”

Bu yılın Temmuz ayında CEO ve direktör Craig Bergman Forbes ile yaptığı bir röportajda SECe başvurulara girerken şirketin masraflarını finanse etmek için sessizce Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri madenciliği yaptığını söyledi.

Bergman şirketi 2013te bünyesine kattı ve 2018de Vortex Networks LLC ile tersine birleştirdi.

Bitcoin’ciler tarafından iyi tanınıyor

ABD Federal Rezerv Sisteminin kaldırılmasını savunan End the Fedin yazarı olarak Bitcoinciler tarafından iyi tanınan Başkanlık adayı Ron Paulun eski Siyasi Direktörü. Kitap Fed’in para yazıcısı sert paranın önemi ve altın standardının sonu hakkındaki Avusturya tarzı ekonomi görüşleri nedeniyle kripto topluluğu arasında popülerdir. 2014 yılında Bergman kendi belgeselini Gerçekleştirmedi: IRSyi Açığa Çıkarma finans otoritelerinin benzer bir hoşnutsuzluğunu gösteriyor.

Vortex kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri nedeniyle SECden alım satım askıya alınan ilk halka açık şirketten çok uzak. 2017de SEC Nevada teknoloji şirketi CIAO Groupun ilk madeni para teklifi (ICO) düzenleme planları nedeniyle alım satımını da askıya aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku