Blockchain şirketine geçici olarak durdurma kararı

Abone Ol
Blockchain şirketine geçici olarak durdurma kararı
Emre Boran
 • 24 Eylül 2020
 • Yazar:

  Amerika Birleşik Devletleri'nin menkul kıymetler ‘bekçisi’, 6 Ekim'e kadar Vortex Blockchain Technologies hissesinin alım satımını geçici olarak askıya aldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Vortex'in ticari faaliyetlerinin doğası ve varlıklarının değeri konusundaki karışıklığın arkasındaki sebep olduğunu belirtti.

  Eski adı UA Granite Corporation olan Vortex Blockchain Technologies Inc, kripto para birimi alanında çeşitli uygulamalar geliştiriyor. Faaliyetlerinin bulut madenciliği, blok zinciri donanım ve yazılım geliştirme ve bir kripto para cüzdanı ve takası olduğu bildiriliyor.

  SEC'e belirli periyodik raporlar sunmayan şirket, ancak bu yılın Ağustos ayında halka açık olarak işlem görmeye başladı. 2019'da, bir SEC 10-Q Raporu, şirketin "sürekli bir endişe görüşü yayınladığını" belirtti ve şunları ekledi:

  "Şirket, operasyonları finanse etmek için esas olarak menkul kıymetlerimizin satışına ve CEO'sundan ve yöneticilerinden alınan kredilere güveniyor."

  Bu yılın Temmuz ayında CEO ve direktör Craig Bergman, Forbes ile yaptığı bir röportajda, SEC'e başvurulara girerken şirketin masraflarını finanse etmek için sessizce Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri madenciliği yaptığını söyledi.

  Bergman, şirketi 2013'te bünyesine kattı ve 2018'de Vortex Networks, LLC ile tersine birleştirdi.

  Bitcoin’ciler tarafından iyi tanınıyor

  ABD Federal Rezerv Sisteminin kaldırılmasını savunan End the Fed'in yazarı olarak Bitcoin'ciler tarafından iyi tanınan Başkanlık adayı Ron Paul'un eski Siyasi Direktörü. Kitap, Fed’in para yazıcısı, sert paranın önemi ve altın standardının sonu hakkındaki Avusturya tarzı ekonomi görüşleri nedeniyle kripto topluluğu arasında popülerdir. 2014 yılında Bergman kendi belgeselini Gerçekleştirmedi: IRS'yi Açığa Çıkarma, finans otoritelerinin benzer bir hoşnutsuzluğunu gösteriyor.

  Vortex, kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri nedeniyle SEC'den alım satım askıya alınan ilk halka açık şirketten çok uzak. 2017'de SEC, Nevada teknoloji şirketi CIAO Group'un ilk madeni para teklifi (ICO) düzenleme planları nedeniyle alım satımını da askıya aldı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Vortex blockchain technologies ile ilgili her şey

  Blockchain şirketine geçici olarak durdurma kararı

  Blockchain şirketine geçici olarak durdurma kararı

  Amerika Birleşik Devletleri'nin menkul kıymetler ‘bekçisi’, 6 Ekim'e kadar Vortex Blockchain Technologies hissesinin alım satımını geçici olarak askıya aldı. Menkul Kıymetler ve Borsa K...

  • 24 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.