BLOCKCHAIN İSTANBUL SUMMİT YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANDI, ETKİNLİKTEN NOTLAR

0 0

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’inde büyük bir katılım ile Blockchain İstanbul Summit gerçekleştirildi.
Kripto ve Fintech Dünyasının birçok ünlü ismini bir araya getirdi. Bunlardan bazılarını sayacak olursa İngiltere Merkez Bankası eski danışma Cal Evans Wallstreet Analisti Tom Lee IOTA Kurucusu Sergei Popov milyarder yatırımcı Tim Drapper gibi dünyaca ünlü birçok katılımcının bulunduğu zirveye 2.500’ün üzerinde fikir önderi ve yatırımcı katıldı.

Cal Evans sunum yaparken
Tom Lee sunumu sırasında
Tim Drapper Video konferans ile etkinliğe katıldı

Haliç Kongre Merkezi’nde iki ayrı salonda Alp Işık ve Tirkis Gurban‘ın yaptı. Etkinlik te tam 52 konuşması sırasıyla konuşamalarını yaptılar. Bunun dışında aralarında başta Bitci gibi yerli ve yabancı birçok kripto para ve blockchain odaklı şirketin stantları bulunuyordu.

FUARDAN NOTLAR;

Etkinliğin yıldızı Bitci.comdan dünyada bir ilk

Etkinlik alanı
Etkinliğin yıldızı Bitcinin muhteşem standı

Bitcoin ve kripto para dünyasına getirdiği eşsiz niteliğindeki özellik ve yenilikle ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve tamamen Türk sermayeli olan kripto para platformu Bitci.com Blockchain Economy Istanbul  Summit’te yine dünyada fazlaca yankı uyandıracak bir yeniliği kripto para yatırımcılarına sundu. Yatırımcıların kripto para yatırımlarına entegre edebildiği dünyanın ilk ve tek fiziksel cüzdanının lansmanını zirve kapsamında gerçekleştiren Bitci.com ayrıca konferansa katılan katılımcılara değeri her biri bir İsviçre Frankı’na sabit olan 3 CHFT stabil koin dağıtarak dikkatleri üzerinde topladı.

Bitci CEOsu Sayın Burak Çağdaş Çağlar

Yatırımcılar Bitci.com tarafından lansmanı yapılan kripto cüzdan sayesinde yatırımlarını tek tuşla Bitci.com’a gönderebilecek işlem sonrasında ise kalan tutarı tekrar depolayabilecek ayrıca yatırımcılar bluetooth bağlantısı ile uygulama üzerinden de işlem yapabilecek. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra yatırımcıya özel kar-zarar grafiğini anlık gösterebilen tek borsa sistemi de Bitci.com platformunda bulunuyor. Bu yöntemle kripto kullanıcıları farklı bir site veya yazılım kullanmadan tek bir ekran aracılığıyla güncel kâr veya zarar durumlarını görebiliyor. Anlık kar/zarar grafiği kullanıcıların satın aldığı her kripto para biriminin anlık durumunu görebildiği bir grafiği temsil ediyor.

Bitci Ailesi

Kripto para alanında dünyanın en etkili 5 isminden biri olarak kabul edilen İngiltere Merkez Bankası eski Danışmanı ünlü yatırımcı Cal Evans organizasyon kapsamında zirvenin sponsorları arasında yer alan Bitci.com’un standını ziyaret etti. Burada bitci.com yetkilileriyle bir araya gelen Cal Evans Türkiye’nin hızla gelişen blockchain ekonomisinin önde gelen aktörlerinden biri olabileceğini ifade ederken; Türk yatırımcıların kripto paralara yönelik yoğun ilgisinin ve bitci.com gibi yeni nesil yatırım platformlarının gelişiminin bu süreci hızlandıracağını belirtti.

Cal Evans Bitci standını ziyaret etti
Bitci standına ilgi büyüktü
Miss Bitciler
Bitci arabaları etkinliğin dikkat çekenleri arasında yer aldı

 İngiltere Merkez Bankası eski danışmanı ve ünlü yatırımcı Cal Evans’
Türkiye’nin hızla gelişen Blockchain ve kripto para ekosisteminin önde gelen liderlerinden biri olabileceğini belirtti. Ayrıca Türk yatırımcıların kripto para birimlerine yönelik yoğun ilgisinin ve Bitci.com gibi yeni nesil kripto para yatırım platformlarındaki gelişmelerin bu süreci kolaylaştıracağını vurguladı.

Cal evans

Cal Evans’e göre kripto paralar olmasaydı Blockchain var olamazdı.  Evansa göre altın kullanıldığı yıllardan bu zamana kadar ilk kez böylesine bir şey ile karşı karşıyayız. Bunun yanında Cal Evans bankalara para yönünden artık bağlı olmadığımızı belirtti. Kripto paralar Cal Evans’e göre fonların kontrolünü tekrar insanlara iletiyor. Ayrıca Blochchainin sektörlere şeffaflık getirerek işleri çok kolaylaştırdığınından söz etti

Fundstrat Global kurucusu Tom Lee etkinlik kapsamında yaptığı sunum ile Bitcoin (BTC) ile ilgili gelecek tahminlerini kripto meraklıları ile paylaştı.

Yaptığı sunumda Bitcoin bugün itibariyle Bitcoin fiyatında aşağı yönlü yüzde 10’luk bir risk taşıdığını belirtti. Ayrıca ünlü analist yaşanan bu olayın fiyatlarda bir dip seviyesinin göstergesi olduğunu da belirtti.. Tom Lee buna rağmen Bitcoin’de yükseliş ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve teknik olarak 14 bin doları beklediklerini söyledi

Tom lee yaptoğı sunum sırasında Ripple (XRP)’a olan güvenini belirtti. Tom Lee Bitcoin’in yanı sıra Ripple (XRP)’ında çok iyi performans sergilediğini ve teknik göstergelerin XRP fiyatı için yükseliş sinyalleri verdiğini söyledi Tom Lee Ripple’da sınır ötesi işlemler ile daha fazla gelişme görebileceğimizi aktardı

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku