ARJANTİN, BİTCOİN KULLANARAK PARAGUAY İLE İHRACAT ANLAŞMASI YAPTI

0 0

Arjantin ve Paraguay tamamen Bitcoin kullanılarak yapılan ilk ihracat anlaşmasını gerçekleştirdi.

Paraguay anlaşmayı yapmak için kripto para birimini kullanarak Arjantinden 7100 dolar değerinde böcek ilacı ve ilaçlama ürünleri satın aldı. Söz konusu işlem ilk olarak BTC kullanılarak yapıldı ve daha sonra ilgili kurumun hesabına Arjantin Pesosu olarak geçti. Arjantin ödemeyi Bitcoin ödemelerini de destekleyen bir Latin Amerika tabanlı finansal hizmet sağlayıcısı olan Bitex platformunu kullanarak gerçekleştirdi.

Bitex’in pazarlama müdürü Manuel Beaudroit’in konu hakkında yaptığı açıklamaya göre şirket aslında 15.000 dolardan daha az değere sahip ürünlerin ve hizmetlerin ihracatını kolaylaştırmayı amaçlayan Exporta Simple isimli Arjantin hükümetinin düzenlediği programın bir parçası durumunda. Bitex ise bu tür anlaşmalar için sınır ötesi ödemeleri daha verimli hale getirmeyi hedefliyor.

Bitex daha önce Arjantinli banka Masventas tarafından başlatılan bir kripto projesine katılmıştı. Mayıs 2018de Masventas bankalar arasında küresel olarak kullanılan SWIFT ödeme sistemine alternatif oluşturmayı düşündüğünü açıkladı. BTC işlemlerini desteklemek için gerekli ekosistemi sağlamak üzere Bitex atandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku