Blockchain ile para tasarrufu mümkün mü?

0 0

Güney Koreli telekomünikasyon firması SK Telecom cep telefonu sigortası için blok zinciri tabanlı bir belge gönderme sürecini açıkladı. Bu yeni protokol şirketin mevcut kağıt işleme yöntemlerini ortadan kaldıracak.

Kullanıcılar hasarlı telefonlar için sigorta yardımı almak adına bir teknik onarım ofisini ziyaret etmek zorunda. Eğer orada işlerini halledebilirlerse bu sefer de sigorta şirketine e-posta veya faks yoluyla teknik ofisten aldıkları makbuzu/belgeyi iletmek zorundalar.

SAMSUNG İLE İŞBİRLİĞİ

Itbiznewsda yer alan habere göre Güney Koreli şirket blok zinciri teknolojisini kullanarak sigorta şirketlerine talepleri iletmek için Samsung ile güçlerini birleştirdi.

SK Telecomun yeni sistemi telekom devi Samsung’un müşterilerinin bu eski süreci atlamasına ve her şeyi çevrimiçi olarak hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlamasına izin verecek. Ayrıca bu yeni yöntemin belge sahteciliğini önlemeye yardımcı olacağı umuluyor.

BLOK ZİNCİRİ İLE PARA TASARRUFU

SK Telecom cep telefonu servis merkezlerinin ve sigorta şirketlerinin maliyetleri azaltmasını ve işlem hızını artırmasını ve böylece müşteri şikayetlerini zamanında çözmelerini bekliyor.

Şirket Samsung’un Galaxy serisinin yeni hizmetle uyumlu ilk telefon olacağını belirtti.

SK Telecom satış müdürü Kim Seong-soo blok zinciri teknolojisinin benimsenmesinin “gelecekte çeşitli hizmet alanlarına” genişleyeceğini belirtti.

26 Mayısta Samsung akıllı telefonlarda ve tabletlerde kripto para birimi işlemlerini güvence altına alan bağımsız bir anahtar teslimi güvenlik çözümü duyurdu.

Cointelegraph daha önce Güney Kore NongHyup (NH) Bankasının Samsung Electronics ve LG Uplus gibi firmalardan oluşan bir teknoloji konsorsiyumu tarafından geliştirilen bir blok zinciri tabanlı mobil kimlik sistemi yaratacağını bildirmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku