Blockchain hayatın bir alanına daha girdi

0 1

Birleşik Arap Emirliklerindeki gıda endüstrisi yetkilileri tarım ürünlerini doğrudan Hindistandan elde etmek için yakında blockchain tabanlı bir tedarik zincirine sahip olabilir.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre; Birleşik Arap Emirliklerindeki (BAE) yetkililer Hindistandaki çiftçiler ile ülkenin gıda endüstrisi arasındaki boşluğu doldurmak için blockchain teknolojisini kullanan yeni bir platform olan Agriota E-Marketplacei kullanacak. Agriotanın Hindistan çiftliklerinden BAEdeki gıda işleme şirketlerine tüccarlara ve toptancılara kadar gıda tedarik zincirini doğrulayarak şeffaflık sağladığı bildirildi.

Platform Hintli çiftçilerin tahıl tohum meyve sebze baharat ve çeşniler sunmak için BAEdeki gıda endüstrisi firmalarıyla doğrudan bağlantı kurmasına olanak tanıyacak. Ülkenin Tarım ve İşlenmiş Gıda Ürünleri İhracatı Geliştirme Kurumunun verilerine göre Hindistan 2019 yılında BAEye 1 milyar dolardan fazla gıda ürünü ihraç etti.

Hindistanın BAE Büyükelçisi Pavan Kapoor “BAEnin ulusumuzu inovasyon odaklı gıda güvenliğinde dünya lideri bir merkez olarak konumlandırma nihai hedefi ile gıda güvenliğini sağlamak ve tarım ticaretini kolaylaştırmak için kapsamlı bir planı var” dedi.

Dubai Multi Commodities Center (DMCC) tarafından desteklenen ve Hintli CropData Technology ile geliştirilen Agriotanın ayrıca çok katmanlı emanet yapısı aracılığıyla güvenli işlemler sunacağı bildirildi. DMCC finansal altyapı sağlamak ve küresel emtia ticaretine ilgiyi artırmak için 2002 yılında Dubai hükümeti tarafından kuruldu.

Bir dizi blockchain firması verimliliği artırmak ve çiftçilerin daha iyi gelir elde etmelerine yardımcı olmak için tarım endüstrisi ile birlikte çalışıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku