Blockchain geleneksel endüstrilerin vazgeçilmezi olacak

0 2

Blockchain teknolojisi kripto paralarla anılan kavramsal bir araçtan ana endüstriler için katma değerli bir hizmete geçiş yapıyor.

Blockchain teknolojisi Bitcoinin (BTC) kuruluşundan bu yana on yıl içinde kripto para birimi alanı dışındaki bir dizi endüstride yükseldi. Kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji Ethereum gibi projeler Blockchain ağlarının olanaklarını keşfetmeye başlamadan önce gözden uzak kalmıştı.

Birçok girişim yeni kripto para birimleri Blockchain teknolojisinden yararlanmaya çalışırken bazı ana teknoloji firmaları piyasaya sürülebilecek kendi kurumsal Blockchain sistemlerini kurmaya başladı. Tüm dünyada kullanılan birçok dijital aracın geliştirilmesine öncülük eden IBM ve Microsoft da küçük işletmelerden küresel şirketlere kadar her şeye hizmet etmek için ölçeklendirilmiş kendi Blockchain platformlarını geliştirmeye devam etti.

Ana akım bilgi teknolojileri sektörü Blockchain teknolojisinin endüstriler arasında yaygınlaşmasını sağlama çabalarının ön saflarında yer alabilir. Peki hangi endüstriler sistemlerini yenilemek için aslında Blockchain teknolojisini kullanıyor ve diğerlerinde ihtiyaç duyulan teknoloji nedir?

DELOITTE ANKETİ BLOK ZİNCİRİ BENİMSENMESİNİN ARTTIĞINI GÖSTERİYOR

Deloitte tarafından yapılan en son küresel Blockchain araştırması giderek daha fazla sayıda kişinin aktif olarak Blockchain projeleri geliştirdiğini ortaya koydu. 14 ülkedeki üst düzey yöneticiler ve uygulayıcılarla yapılan araştırmaya göre benimsenme geçtiğimiz yıla göre yüzde 16 arttı.

Deloitte Blockchain teknolojisinin işlerinin kritik bir parçası olacağına ve planlamalarında önemli bir öncelik olacağına inanan katılımcıların artan yüzdesine dikkat çekti. Rapor Blockchain teknolojisinin daha yaygın olarak kullanılma potansiyeline dair önemli işaretler ortaya koyarken mevcut tutumlar hakkında geniş bir bakış sundu.

AVA Labs başkanı John Wu Cointelegrapha verdiği mülakatta Deloitte raporunun Blockchain ve dijital varlıkların artan şekilde benimsenmesini doğruladığını söyledi. Wu teknolojiyi keşfetmede daha proaktif olan şirketlerin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla kazanmaya devam edebileceğini vurguladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku