Black Swan yazarı Nassim Taleb, Coinbase hesabını kapattı

0 1

Popüler Lübnanlı-Amerikalı denemeci ve ekonomist Nassim Nicholas Taleb yakın zamanda Coinbase hesabını kapattığını açıkladı. Aynı zamanda eski opsiyon tüccarı ve risk analisti olan Taleb ABD merkezli borsaların bazı teknik sorunların çözümünde iş birliği yapmadığından şikayet etti.

Taleb Cloinbase Hesabını Kapattı

Taleb tanınmış bir ekonomist olmasının yanı sıra yaşamın tüm alanlarındaki öngörülemeyen olumsuz olayları ve insanların bu durumlarda nasıl harekete geçebileceklerini konu alan Black Swanın da yazarı olarak biliniyor.  Kitap New York Times En Çok Satanlar listesinde 36 hafta yer alırken 32 dilde yayınlandı.

Taleb aynı zamanda kripto para birimlerini de destekledi. 2019 yılında altın ve Bitcoinde yükselirken nakit tahvil ve hisse senetlerinden uzak durmayı tercih ettiğini söyledi.

Kripto para birimlerini açıklarken “Para birimlerini bireylere daha organik bir şekilde geri aktaran her şey daha verimli” dedi.

Bununla birlikte birkaç gün önce Taleb ABDdeki en popüler kripto para borsası Coinbasede son zamanlarda açtığı hesapla sıkıntı yaşadı.

Tweetlerinde Coinbasein birincil sorununu tanımlayamadığı ve çözemediği için onu platformdaki hesabını kapatmaya itti.

Taleb coinbase ile olan sorununun doğasını tanımlamasa da değişim geç saatlerde biraz zahmetli oldu. Daha spesifik olarak platform kripto para birimi pazarındaki fiyatların önemli ölçüde dalgalandığı sayısız vesileyle çevrimdışı hale geldi.

Bitcoin 9500 dolardan 10500 dolara yükseldiğinde birkaç saat süren fiyat pompaları sırasında Coinbase teknik sorunlar yaşadı.

Şirket sorunu kesin bir şekilde açıklamadı ancak yaklaşık bir saat içinde tespit edildiğini ve düzeltildiğini söyledi.

Bununla birlikte yatırımcıların ve traderların hesaplarına her zaman özellikle de artan volatilite dönemlerinde erişmeleri gerekli olduğundan zaman zaman çevrimdışı olmak kripto para birimi topluluğundan ciddi bir hoşnutsuzluk dalgası getirdi. Birçok insan durumdan şikayet ederken daha güvenilir alternatifler aramaya yöneliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku