Bitstamp, XRP Alım Satımını Askıya Aldı!

0 0

SECin Ripplea açtığı davadan sonra Bitstamp tüm ABD müşterilerine XRP üzerinden alım satımı durdurdu. Borsa diğer ülkelerin etkilenmediğini belirtiyor.

Dünyanın en köklü kripto para borsalarından biri olan Bitstamp XRP alım satımını durdurdu. Güncelleme tüm ABD müşterileri için 8 Ocak 2021de uygulanmaya başlayacak.

XRP Bir Darbe Daha Aldı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) XRPnin bir menkul kıymet olduğu iddialarının ardından borsa tokenın artık platformda listelenmeyeceğini duyurdu. Borsa : “SECin XRPnin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden açıklamalarının ardından açılan dava nedeniyle tüm ABD müşterileri için XRP ticaretini ve para yatırma işlemlerini durduracağız” şeklinde bir tweet attı.

Bloglarındaki bir gönderi biraz daha ayrıntıya girdi:

“Gelişen durumu yakından takip edeceğiz ve buna göre hareket edeceğiz. ABDli müşterilerimiz XRPyi Bitstamptan çekmeye devam edebilecek. Diğer ülkelerdeki müşteriler etkilenmeyecek “

Güncelleme 8 Ocak 2021de yürürlüğe girecek.

 SEC şirkete dava açacağını duyurduğundan beri resmi belgelerde birkaç ciddi iddia ortaya çıktı. SEC Rippleın yatırımcıları koruyamadığını ve kayıt dışı menkul kıymetler satarak 138 milyar doların üzerinde kar elde ettiğini belirtti.

OSL gibi diğer borsalar SECin Ripplea yönelik baskısının bir sonucu olarak XRPyi listeden çıkardı. Token bu hafta yüzde 40ın üzerine düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku