BitMEX’te 4,6 milyon dolarlık short pozisyonu tasfiye edildi

0 1

BitMEX Margin Trading platformundaki traderlar destek seviyesini 9 bin dolarda test etmek için 10 bin 500 doların üzerindeki düzeltmelere rağmen Bitcoinde yükseliş göstermeyi tercih ediyor. Ayrıca Bitcoin 9 bin 400 doların üzerinde bir düzeltme yaptı ve 10 bin dolara odaklanmaya devam ediyor.

Ayrıca son düşüş arasında 10 bin 575 dolardan 7 bin 229 dolara kadar olan son düşüş arasında alınan yüzde 61.8 Fib geri çekilme seviyesindeki kısa vadeli destek yükselen trend çizgisinin devam eden toparlanma için etkili olduğunu göstermekte.

Dört saatlik grafikteki Bollinger Bantları şüphesiz ki volatilitenin aşırı derecede düştüğünü gösteriyor. Bunun yanı sıra yükseliş hareketi Bitcoin’in kritik 10 bin dolara olan yönelimini görmek amacıyla fiyatı BB orta eğrisinin üzerinde tutuyor.

Halen geçerli yükseliş hareketi artan işlem hacmi ile desteklenmekte. Dört saatlik grafikteki 50 Hareketli Ortalama 100 MA üzerindeki boşluğu genişletmeye devam ediyor. Bu durum kontrolün boğaların elinde olduğunu ve Bitcoin değerinin balona gitme ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir.

Aynı dört saatlik grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) yavaş yavaş alımlara doğru ilerliyor. Yukarı yönlü düzeltme yükselen trend çizgisinin sağladığı desteği takiben 9 bin dolara doğru bir düşüşün ardından geldi.

Datamish tarafından sağlanan verilere göre BitMEX borsasından verileri izlemek ve bunları grafikler halinde sunmak için bir platform BitMEXte yaklaşık 46 milyon dolarlık short pozisyonunu tasfiye etti. Grafikler ayrıca son altı saatte 22 milyon dolarlık long pozisyonunun tasfiye edildiğini gösteriyor.

BitMEX fiyat endeksi 9 bin 420 dolar seviyesindeydi ve son 24 saatte 3.2 milyon hacme ulaştı. Sözleşmeye olan açık ilgi 724 milyonda nispeten sabit kalmış durumda. BitMEX fonlama oranını yüzde 00166 oranında azaltmış vaziyette.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku