BİTMEX RESEARCH IN RAPORUNA GÖRE BİTCOİN DE ÇÖKÜŞ 1.3 MİLYON BİTMAİN S9 CİHAZI KAPATILMASIYLA BAŞLAMIŞ OLABİLİR

0 0

Tüm kripto para birimi piyasası son birkaç hafta boyunca ayı piyasasının gazabına tanıklık ediyor.

Kripto paraların çoğu yüzde bazında iki haneli kayıplar yaşarak  yatırımcılarının şevkini büyük ölçüde kırmış durumda. Bu tahribat aynı zamanda Ocak 2018den bu yana en düşük fiyatları gören tüm kripto para birimlerini de beraberinde getirdi. Kripto para topluluğundaki çoğu kişi bu düşüşü sebebini merak ederken bazı kişilerde Bitcoin’in ölüm spiraline girdiğini ve sıfıra doğru gittiğine inanamaya başladı.

BitMEX araştırmasının son raporuna göre Bitcoin [BTC] nin fiyatı Kasım 2018den bu yana yaklaşık% 45 oranında düştü. Bununla birlikte ağın madencilik gücü de yaklaşık% 31lik bir düşüş görerek büyük bir darbe ile karşı karşıya kaldı. Rapor;

Tahminlerimiz göre yaklaşık 13 milyon Bitmain S9 madencinin kapatıldığını gösteriyor. Madencilik sektörü şu anda kripto para biriminin düşen fiyatlarından dolayı ciddi bir stres altında olabilir.

Bununla beraber rapor pazarın çöküşünün nedeninin Kasım 2018de gerçekleşen Bitcoin Cash [BCH] sert çatallanması olduğunu da öne sürüyor. Kripto paraları izleme platformu Boltzmann’ın verilerinden yararlanılan raporda kripto para piyasasındaki çöküşün sebebinin Kasım 2018’de gerçekleşen Bitcoin Cash çatallanması olduğu iddia ediliyor.

Boltzmann madencilerden elde edilen net Bitcoin satışlarının “3 aylık takip eden ortalamanın altında 175 standart sapma” olduğunu tespit etti. Daha ileri analizlerde bu madencilerin Slushpoolun bir üyesi olabileceği ortaya çıkıyor.

Ayrıca raporda Bitcoin madencilik sektörü gelirlerinin Kasım ayının başındaki 13 milyon $ / gün seviyesinden Aralık ayı başlarında yaklaşık 6 milyon $ / gün seviyesine kadar büyük bir düşüşe şahit olduğu belirtiliyor. Ayrıca madencilik teşvikleri de kısa vadede %21.8 oranında azalmış durumda.

Zorlukların düzenlenmesindeki gecikme nedeniyle teşviklerdeki düşüş Bitcoin fiyatındaki düşüşten bile daha fazla oldu.3 Aralıkta sona eren altı günlük dönemde madenciler zorlukların düzeltilmesinden önce ağdan ayrıldıklarında% 218 oranında beklenen 144den daha az blok bulundu ve sonuç olarak daha az blok bulundu. ”

Slushpool nedir?Trezor kurucusu ve CEOsu Marek “Slush” Palatinus tarafından işletilen Bitcoin madencilik havuzu olan Slush Pool küresel bitcoin madencilik endüstrisinin resmen en büyük madencilik havuzu haline geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku