BitMEX e suçlamalar piyasayı nasıl etkiledi? 

0 0

BTC / USD BitMEXten gelen olumsuz haberlerin ardından % 2lik kayda değer bir düşüşün ardından 10.570 $ dan işlem görüyor.

ETH / USD benzer fiyat hareketine maruz kaldı ancak 350 $ da geri kalanından daha güçlü. Boğalar hayatta kalmak için günlük grafikte 12-EMAyı savunmaya çalışıyor.

XRP / USD birkaç kısa vadeli destek seviyesini kaybetti ve 0.236 $ dan işlem gördü.

Borsa 

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) BitMEXi müşterilere kayıt dışı işlemi kolaylaştırdığı iddiasıyla suçladı. Arthur Hayes Ben Delo ve Samuel Reed suçlandı. Aslında Samuel Reed bu sabah Massachussetste tutuklandı.

ABDnin New York Bölgesi Savcısı Gregory Dwyer ile birlikte üç kişiyi de federal suçlamalarla Yasak Gizliliği Yasasını ve Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmek için komplo kurmakla suçladı.

Bu BitMEXin geçtiği ilk vaka olmasa da açık ara en ciddi olanıdır. Pek çok yatırımcı hızlı bir şekilde geniş bir satış bekleyerek kısa pozisyonlara sıçradı ve çoğu durumda piyasa değeri 14 milyar dolara yakın bir değer kaybetti.

Sanayi

Eylül ayında başarılı bir token satışı gerçekleştiren Definer topluluk için daha küçük bir satış daha başlatıyor. Definer yaklaşmakta olan en popüler kripto para birimi projelerinden biridir ve yeni satışını özel bir token teklif platformu olan Coinlist aracılığıyla gerçekleştirecek.

Topluluğumuza geri vermek istedik. DeFiner CEOsu ve Kurucu Ortağı Jason Wu bu satış sayesinde sadece büyük yatırımcılar değil herkesin katılma şansı olabileceğini söyledi. Topluluğumuz çok yardımcı ve sabırlı oldu. Ekosistemimizin temelini oluştururlar. Bu yüzden kuruluşuna erişimi hak ediyorlar.

50 milyon dolar toplayan bir kripto para borsası olan Diginex Limited bugün EQOS kısaltması kullanılarak Nasdaqda listelenecek.

Diginex CEOsu Richard Byworth şu yorumu yaptı:

 Bu Nasdaqta kripto borsası olan ilk şirketin listelendiği hem Diginex hem de kripto para birimi endüstrisi için bir dönüm noktası. Bu aynı zamanda ABD sermaye piyasalarında işlem yapan herkesin doğrudan bir dijital varlık ekosisteminin özkaynaklarını satın alması için ilk fırsatı sunar ve finansal kurumların dijital varlıkların sunduğu muazzam fırsata katılmaları için kapıyı açar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku