Bitcoin’i kısa vadede tekrar 11 bin dolara ne çıkarabilir?

0 0

Bitcoin ikinci koronavirüs teşvik paketi ile ilgili müzakerelerde yeni ilerleme sinyallerinin ortaya çıkması Bitcoine olumlu yansıdı.

Donald Trump yönetimi yardımın miktarını 15 trilyon dolara çıkarmayı kabul etti ve bu önceki tekliflerinden bir trilyon dolar daha yüksek. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin CNBCye verdiği bir röportajda “problem çözücüler grubu” olarak bilinen iki partili bir grubun Cumhuriyetçilerin önerisini desteklediğini doğruladı.

 Öte yandan Demokratik Meclis sözcüsü Nanci Pelosi 22 trilyon dolarlık teşvik faturası için yapılacak oylamayı erteledi. Bayan Pelosi Çarşamba günü “Bugün Bakan Mnuchin ve ben kapsamlı bir konuşma yaptık ve daha fazla açıklama istediğimiz alanlar bulduk. Görüşmelerimiz devam edecek” dedi.

Trump hükümetinin teklifi Amerikan  halkına yeni doğrudan ödemeler daha fazla işsizlik yardımı ve koronavirüs pandemisinden zarar gören küçük ve orta ölçekli işletmelere yardım içeriyor ama Demokratlar hala tatmin olmuş değiller.

Yine de Cumhuriyetçilerin sundukları ile Demokratların bekledikleri arasındaki uçurum büyük ölçüde azaldı. ABD hisse senedi ve altın vadeli işlemlerinin bu Perşembe günü pozitif bir alanda açılacağını ima etmesi yatırımcıların risk iştahını artırdı. Bitcoin de kendisini önemli destek seviyelerinin üzerinde tutuyor.

Bitcoin ABD doları için duyarlılığın zayıflamasıyla birlikte yükseldi. New Yorktaki OANDAda kıdemli bir piyasa analisti olan Edward Moya nakit piyasalarından söz konusu değişimi açıklamak için Çarşamba günü altın toparlanmasını dayanak olarak kullandı ve şunları söyledi:

“Dolardaki yükselişin çoğunlukla sona ermesi biraz rahatladı ve birçok yatırımcının küresel ekonomik toparlanmanın önündeki rüzgarlara daha çok odaklandığı görülüyor.”

Dünya çapında hükümetler ve merkez bankaları koronavirüsün vurduğu ekonomileri canlandırmak için benzeri görülmemiş teşvik paketleri çıkardıkça hem altın hem de Bitcoin bu yıl keskin bir şekilde yükseldi. Yatırımcılar ikisini de potansiyel uzun vadeli para biriminin değerinin düşürülmesine karşı bir koruma olarak gördüler.

Bu ABD hükümetinin ikinci bir teşvik paketinin Bitcoini neden daha da yukarı kaldırabileceğini açıklıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku