Bitmex CEO su Bitcoin’den umutlu

0 0

Bitcoin boğaları 12 bin dolar direncinden gelen sert satışlardan sonra son günlerde baskı altında kaldı.

BTC ayıları kısa vadeli fiyat hareketinin kontrolünü elinde tutuyor ve varlığı 11 bin 150 dolara kadar düşürdü.

BitMEX’den Arthur Hayes yakın tarihli bir blog yazısında düşüncelerini açıklayarak Bitcoin konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Hayes daha önce varlığın 2020de BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları yeniden ziyaret edeceğini iddia etmişti.

Bu tahmine sadık kalıp kalmadığı belli değil ancak yakın gelecekte bir Bitcoin fiyat hedefini tartışacağını kaydetti.

27 Ağustosta yayınlanan bir blog yazısında BitMEXin CEOsu Arthur Hayes Bitcoinin olumlu bir yolda kat ettiğini iddia etti.

Varlığın teknik durumu hakkında yorum yapmadı ancak temellerin varlığın değer kazanmanın muhtemel olduğunu gösterdiğini belirtti:

 “Politikacılar aç gözlü olmaya devam ettikçe finans piyasları da bundan zarar görecek. Bunun maalesef dünyanın her yerinde herkesin hayatı üzerinde kalıcı etkileri olacak. Kaos sürecinde daha fazla insan merkezi otoriteye güvenmeyecek ve fiziksel varlıklarını ve sermayelerini yöneticileri tarafından yapılan ahlaksız yıkımdan korumanın yollarını arayacak. “

Hayes daha önce Bitcoinin 2020de 20 bin doları yeniden ziyaret edeceğini söylemişti ve bu hedefin nedeni olarak parasal teşviki göstermişti. Bu siyasi ve ekonomik kargaşanın yaklaşmasıyla altın ve Bitcoinin iyi performans gösterebileceğini de sözlerine ekledi.

Doların Kuvvetlenmesi BTCyi ezebilir

 Bitcoin uzun vadede bu temel itici güçlere sahip olsa da ABD doları düşebileceğinden kısa vadeli bir düzeltme yapılabilir.

ABD doları merkez bankası teşvikinin akışı nedeniyle mart ayının en yüksek seviyelerinden bu yana güçlü bir düşüş yaşadı. Dolar Endeksi trilyonlar değerinde bir döviz piyasası için çok büyük olan yaklaşık yüzde 10 oranında düştü. Altın yükseldi ve Bitcoini de yukarı doğru itti.

Rezerv para birimi yakında altını ve BTCyi aynı anda ezecek bir hareketle ivme bulabilir.

Bir kripto para birimi ve döviz yatırımcısı geçen hafta aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik Dolar Endeksinde potansiyel bir dip olduğunu gösteriyor:

“$ DXY sonunda destek mi buluyor? Bu tabloya bir göz atın eğer o üst seviyeyi yeniden kazanırsak $ BTC $ ETH $ Altın ve Gümüş $ ın daha da düşmesini bekleyin. “

 Diğer analistler ikinci dalga pandeminin ve Avrupa ve Asyadaki müteakip ekonomik etkileri nedeniyle ABD dolarının diğer para birimlerine üstünlük sağlamasını bekliyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku