Bitflyer Raporu: Bitcoin (BTC), Altın ı Geçerek ABD’de 4 üncü En Popüler Yatırım Aracı Oldu

0 0

Bitflyer tarafından bugün yayınlanan yeni bir rapor lider kripto para birimi Bitcoin’in ABD’de giderek daha fazla kabul ve ilgi gördüğünü gösteriyor. Japonya’da ise kripto para birimlerinin popülaritesi ABD’ye kıyasla oldukça düşük.

Hisse Senetleri Amerikalılar İçin1 Numaralı Yatırım Aracı Oldu

Japonya merkezli kripto borsası Bitflyer ABD’deki kripto para birimi duyarlılığı ve yatırım araçları arasında ne kadar pay aldığı ile ilgili bir araştırma yaptı ve araştırmadan çıkan sonucu Japonyadaki veriler ile kıyasladı.

Amerikalılar  ve Japonlar arasındaki kripto para kabulü arasındaki en göze batan fark anket katılımcılarına sunulan basit bir soruyla test edildi.

Amerikalıların yüzde 76’sı kripto para birimlerine olumlu bakarken Japonların yüzde 78’i kripto para birimlerine sıcak bakmıyor.

Araştırma kripto paraların benimsenme ve kullanım oranının bölgeden bölgeye ve hatta ülkeden ülkeye ne kadar değişken olduğunu gösteriyor. Araştırma anketin tam olarak ne zaman yapıldığını söylemiyor ancak son aylarda Bitcoin’in haber değerindeki yükselişinin ABD’de bir bütün olarak kripto para birimlerine artan ilgiye katkıda bulunduğu varsayılabilir.

Japonya’da yeni ve bilinmeyene hakim olan temkinli ve şüpheli yaklaşımın halkın kripto para birimlerine mesafeli yaklaşımına yol açtığı varsayılabilir.

Araştırmaya göre Bitcoin ABD’lilerin en çok tercih ettiği 4. yatırım aracı oldu. Üçüncü sırada yer alan gayrimenkul yatırımı ile Bitcoin yatırımı arasındaki fark ise sadece yüzde1. Bu farkın önümüzdeki yıllarda kapanması bekleniyor. 

Covid-19 Bireylerin Yatırım Yapma Kararlarını Etkiliyor 

İlginç bir şekilde Amerikan hissiyatını Japonlarla karşılaştıran araştırma Japon halkı arasında tam tersi bir düşünceye işaret ediyor Japonya’da insanların  yüzde 69’u finansal varlıklara yatırım yapmıyor.

Araştırma ayrıca bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Hem ABD’de hem de Japonya’da erkekler kadınlardan daha fazla yatırım yapma eğilimindeler.

2021 yılında salgının sona ermesi senaryosu durumunda Amerikalıların yüzde 68’i yatırım faaliyetlerini artırmayı planladıklarını belirirken böyle bir senaryoda Japonların yalnızca yüzde 18’i yatırım yapmayı planlıyor.

Her iki ülke vatandaşlarının 2021 yılında salgının sona ermemesi durumunda yatırım yapmayı düşünmedikleri sonuçlara yansıdı. Amerikalılar Covid-19 gerçeğinin getirdiği finansal kaynak yetersizliği nedeniyle yatırım yapmaktan kaçınacaklarını söylerken Japonlar benzer riskler nedeniyle yatırımdan uzaklaşıyor. Her iki ülke vatandaşlarının da ‘yeni normal’ olarak adlandırılan yeni ve kısıtlamalarla dolu dönemde yatırım yapmayı düşünmedikleri ancak salgının 2021’de sona ermesi durumunda yatırım yapmayı düşünecekleri görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku