Sıcak Gelişme! Elon Musk Twitter daki Kripto Para Oyunlarına Devam Ediyor

0 0

Son haftalarda birkaç kez pump and dump vakası yaşayan kripto para dünyası ve borsalar medyanın ve siyasetin gündeminde. ABD hazine bakanı Janet Yellen piyasalarda olup biten bu dramayı ele almak için üst düzey toplantı yapmayı planlarken piyasalar sıradaki Reddit vakasının hangi varlıkta olacağına dair spekülasyonlar yapıyorlar. Bu durum Asya piyasalarını bile etkilemiş durumda. Bunun yanında bir yandan da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kripto paralarla olan twitter oyununu oynamaya devam ediyor. Geçen hafta Twittera ara vereceğini söyleyen Elon Musk bugün sabah saatlerinde popüler altcoin Dogecoin (DOGE) e yönelik bir tweet attı. Hiç de şaşırtıcı olmayan bir şeklide bu tweeti takiben sansasyonel altcoinin fiyatı artış kaydetti. 

Daha önce biyografisinde yaptığı değişiklikle  Bitcoin’in yaklaşık 6 bin dolar artmasına ve DOGE’nin parabolik bir ralli yapmasına neden olan Musk bugün sabah saatlerinde popüler altcoin Dogecoin (DOGE) e yönelik yine bir tweet attı. Kripto para dünyası Dogecoin ve Musk arasındaki ilişkiyi hala merak ediyor. 

Musk Etkisi

Bu kez Musk Twitter hesabı için bir roketin görselini paylaşarak bu tweetin altına  “Doge” yazdı. Altcoinin  fiyatı son 24 saat yüzde 50’den fazla arttı. Altcoin son 7 gün içinde ise yüzde 370 oranında değer kazandı. Popüler kripto para birimi Dogecoin yazım sırasında yüzde 57 oranında artışla 005 dolar seviyesinden işlem görüyor. Güçlü altcoin şu anda 65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. 

Elon Musk Etkisi son zamanlarda oldukça tartışılan bir konu olmaya devam ediyor. Kimileri gizli bir balina olduğunu iddia ederken kimileri de dünyanın en zengin adamının Bitcoini hala çok riskli bulduğunu iddia ediyor. Muskın tweetleri piyasa da kısa süreli bir heyecan yaratsa da etkisi kısa sürüyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku