Bitfinex CTO’su, borsaların Tether den nasıl kar elde ettiğini açıkladı

0 0

Bitfinexin teknoloji direktörü Paolo Ardoino Tetherin borsa için önemli bir itici güç olduğunu söyledi.

‘EN SON DÜŞÜŞTE DAHA FAZLA BİTCOİN ALDIM’ TIKLAYIN

Bitfinexin ABD Doları tarafından desteklendiği söylenen istikrarlı kripto para birimi USDTyi veren Tetherin ana şirketi olduğu söylenebilir. Aslında iki şirket iFinex çatısı altında. Tether açık farkla baskın kripto para piyasasıdır. Yakın zamanda piyasaya sürülen yeni USDTler ile USDTnin piyasa değeri 5.3 milyar dolara ulaştı. Günlük işlem hacmi 50 milyar doları aştı ki bu Bitcoinden bile daha yüksek.

Öte yandan USDTnin ABD doları için desteği geçen yıl önemli bir tartışma konusu oldu. Tetherin ABD doları ile yüzde 100 desteklendiği söylenirken Bitfinex kripto paranın doların yüzde 74ü ile desteklendiğini açıkladı. Ayrıca kripto para borsası geçen yıl Tetherin rezervlerini kullanarak 850 milyon dolarlık borsa kaybını karşılamakla suçlandı.

Tüm bunlara rağmen Ardoino Tetheri borsa için önemli bir parasal itici güç olarak tanımlıyor. Decrypt ile yaptığı son röportajında ​​teknoloji direktörü şirketin Tetherden nasıl gelir elde ettiğini de açıkladı ve “Tetherın geliri büyük ölçüde nakit tutma ve hazine bonoları gibi güvenli yatırımlardan geliyor” dedi. Bu şekilde yılda yüzde 35e kadar kazanabileceklerini ifade eden Ardoino Tetherın milyar doları piyasa değeri göz önüne alındığında oldukça ilginç bir miktar paranın ortaya çıktığını söyledi. Ardoino bu rakamın 100 milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.

Son olarak Ardoino Tether rezervlerinin çoğunun yatırımlardan ziyade nakit olarak tutulduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku