Bitcoin’inizi (BTC) 60.000 Dolara Satmak Doğru Bir Karar mı?

0 52

Bitcoin (BTC) 13 Mart Cumartesi günü 61.500 dolar seviyelerini aşarak, büyük yatırımcıların akını sayesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Covid piyasasındaki çöküş sırasında, tam bir yıl önce 4,5 bin doların altında olan Bitcoin (BTC) için olağanüstü bir yolculuk oldu.

Bitcoin bu son artışla fiyat keşfine girerken, bazı göstergeler fiyatın henüz zirveye ulaşmadığını ve dolayısıyla daha fazla yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor. Glassnode kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze Kraft, BTC’nin net gerçekleşmemiş kar / zararının, sağlıklı bir gösterge olan yükselen fiyata rağmen sabit kaldığını söylüyor.

Kraft, bu, “piyasa değerinin, kar alma ve yeni sermaye girişlerinden çok daha hızlı bir oranda artmadığını gösterir” dedi. İlginç bir şekilde, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde bile, henüz açgözlülük / coşku bölgesine ulaşmadık.

Santiment’in bir başka zincir üstü verisi, en son BTC fiyat artışının, sürekli düşüşte olan borsa arzının ortasında geldiğini gösteriyor. Öte yandan, genç perakende yatırımcılar sürekli olarak satın alırken ve balinalar kar elde ederken, Bitcoin hareketsiz tokenleri hareket halinde.

Pekala, bu durum  hala sizi Bitcoin’lerinizi tutmaya ikna etmek için yeterli değilse, işte şu anda çok sağlıklı bir bölgede olan ve böylece ilerideki büyük bir rallinin kapsamını oluşturan birkaç temel gösterge daha var.

Sıradaki Hedef 100 Bin Dolar

2021’deki bu çığır açan ve durdurulamaz BTC rallisi ile herkes Bitcoin’in bu noktadan itibaren nereye gideceği konusunda heyecanlı. Popüler Stok Akışı (S2F) modelinin yazarı PlanB, BTC fiyatının bu yıl Nisan-Eylül arasındaki dönemde 100 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini söyledi.

Skew Analytics’ten gelen zincir üstü seçeneklere dayalı veriler, bunu daha da doğruluyor. Aşağıdakigrafik, Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100 bin dolar seviyelerine ulaşma olasılığının yüzde 20 olduğunu gösteriyor. Öte yandan gri çizgi, Eylül 2021’e kadar bu kilometre taşına ulaşma olasılığının yaklaşık yüzde 18 olduğunu gösteriyor.

Kısa vadede Bitcoin tutkunu Max Keizer, fiyatın çok yakında 77 bin dolara ulaşabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte, 2021’in sonunda BTC fiyat tahmini hala 220 bin dolar’da sabit duruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku