Bitcoin’in olması gereken değeri 18 bin dolar mı?

0 1

Stok akışı modelini Bitcoine uyarlamasıyla bilinen kripto analisti PlanB Bitcoinin S&P 500 Endeksi ile güçlü korelasyonuna dayanarak değerinin önemli ölçüde altında olduğunu iddia ediyor.

Analist FEDin trilyon dolarlık parasal genişleme politikasının hem Amerikanın önde gelen endeksini hem de en büyük kripto para birimini daha yüksek seviyelere göndereceğini söylüyor…

“Bitcoin – Borsa korelasyonu hakkında kısa bir hikaye. S&P 500 2.6 kat arttı (1200 $ dan 3100 $) Bitcoin 1900 kat arttı (5 $ dan 9500 $). Bitcoin yüksek bir beta stokuna benziyor. Merkez bankalarının dünya çapındaki borsaları yukarı çektiği trilyonlarca para gevşeme parası Bitcoine akıyor!”

Analist S&P 500 ve Bitcoin arasında ortak entegre bir ilişki olduğunu düşünüyor ve BTCnin S&P 500e dayanan mevcut piyasa fiyatıyla değerinin altında olduğunu vurguluyor. PlanB gerçeğe uygun değerin 18 bin dolar olması gerektiğini savunuyor.

Bu denkleme dayanarak PlanB kendi başına oluşturulan Bitcoin S2F modelinin fiyat hedefi 288 bin dolara ulaştığında S&P 500ün 4 bin 300 dolar civarında işlem göreceğini belirtti.

Ethereumun kurucusu PlanBin ünlü modeline karşı çıkıyor

Ancak bu modelin işlerliği konusunda şüpheler de yok değil. Bunun en net örneği Ethereumun kurucusu Vitalik Buterin. Zira Buterin PlanBnin ünlü Bitcoin tablosuna karşı çıkıyor. Buterin stok akışı modeline katılmadığını ancak Bitcoinin fiyat artışları ile arz kesintileri arasında her 4 yılda bir tutarlı bir korelasyon eksikliğinin modelin geçersiz olması için yeterli olmayacağını belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku