Bitcoin hakimiyeti mevcut altcoin rallisinde yıkıcı bir sona neden olabilir

0 0

Altcoinler son zamanlarda Bitcoinden çok daha iyi performans gösteriyor ancak Bitcoin hakimiyetine dair güçlü sinyal gereçeğe dönerse altcoinler için ek bir çöküşe yol açan sürpriz bir sonuca varabilir.

Bitcoin piyasaya sürülen ilk kripto varlığı olduğundan ilk hamle avantajının ötesinde başka faydaları da var.

Bitcoin en çok marka bilinirliğine ve en büyük piyasa değerine sahip kripto para olmasının yanında işlemler açısından da en yaygın kullanılan kripto para birimi.

Çoğu zaman kripto pazarında eğilimi belirleyen Bitcoin olurken; Ethereum Litecoin ve XRP gibi altcoinler lideri takip ediyor.

2020nin başından bu yana ise altcoinler Bitcoini daha yükseğe taşımaya yardımcı oluyor.

Altcoinlerde artış ve Bitcoin’in geride kalması Bitcoin hakimiyetinin son haftalarda yüzde 72den yüzde 64e düşmesine neden oldu.

Ancak Bitcoini kripto pazarındaki diğer altcoinlere karşı ağırlaştıran bir metrik olan BTC hakimiyeti uzmanlara altcoinlerin Bitcoine karşı önümüzdeki günlerde ölümcül bir düşüş yaşayacağını düşündürüyor.

Buna göre ya Bitcoin test ettiği 10 bin dolar sınırının üzerinde hzıla yükselerek altcoinleri toz durman içinde bırakacak ya da Bitcoin ve altcoinler birlikte düşecek. İki sınıfın birlikte düşmesi halinde ise çöküşün altcoinler için daha zorlu olacağı belirtiliyor.

Görünen o ki; her iki durum da BTC hakimiyetinde yükselmeye neden olabilir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku