Bitcoin’in daha yukarılara çıkması için ne gerekiyor?

0 0

Bitcoin ve tüm kripto piyasası son birkaç gün içinde görülen muazzam hareketliliğin ardından şu anda dengelenme çabasında.

BTC boğaları şu anda bir destek seviyesi olarak 11 bin doları sağlamlaştırmaya çalışıyor. Ancak kripto para bu seviyenin altına geldiği zaman mücadele ediyor gibi görünüyor.

Uyarı sinyalleri geliyor

Kripto para birimi büyük ticaret platformlarında inanılmaz derecede yüksek fonlama oranları da dahil olmak üzere birkaç uyarı sinyali veriyor.

Bu sebeple bir analist BTCnin daha yüksek bir seviyeye ulaşmadan önce biraz zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Bitcoin son haftalarda önemli bir dalgalanma gördü. Kripto para biriminin yoğun ivmesi haftalardır 9 bin 100 dolar civarında olan Bitcoin’i 11 bin 400 dolara kadar taşıdı.

Kripto para birimi şu anda 11 bin dolarlık bölgenin etrafında dolaşıyor ve boğalar bunu güçlü bir destek tabanı olarak kurmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Satış baskısı artıyor mu?

Bu arada BTCnin karşı karşıya olduğu satış baskısının artmaya başladığını belirtmek gerekiyor…

Analistler kripto para için bir bekleme süresi öngörüyor. Birçok faktör kısa vadeli yükseliş trendinin ticaret platformlarında büyük fonlama oranları da dahil olmak üzere yavaşladığını belirtiyor…

Bitcoin kısa dönem teknik zayıflıklar gösteriyor

Bu makale yazılırken Bitcoin şu anki fiyatı olan 10 bin 986 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Bir ara 11 bin 400 dolar seviyesine yükseldikten sonra kripto para biriminin yoğun yükseliş trendi yavaşlamaya başladı ve alıcılar daha yüksek seviyelere çıkarmak için mücadele etti.

Buradan fiyatı bir gecede 10 bin 500 dolara kadar düştü. Ancak alıcıların bu seviyelerde kuvvetli olduğu görüldü…

Boğaların daha önce bu kritik direnç seviyesini desteğe çevirebilmeleri olumlu bir işaret olarak yorumlanabilir.

Bir analist 10 bin – 10 bin 500 dolar arasındaki desteğin devam etmesini beklediğini açıkladı çünkü bu bölgenin altına bir düşüş inanılmaz derecede acımasız bir işaret olacak.

Bu metrik BTCnin yükselişinin duraksaması gerektiğini belirtiyor.

Analistlerin izlediği bir metriklerden biri de Bitcoin’in büyük piyasa platformlarındaki fonlama oranı. Fırlayan fonlama oranları BTCnin daha yüksek seviyelere çıkabilmesi için duraksamasının gerektiğini gösteriyor.

Bir analist aşağıdaki grafiğe işaret ederek “Güzel bir yükseliş yaşadık ama şimdi bunun biraz durması gerekiyor” dedi.

Bitcoin bir sonraki konsolidasyon aşamasına girdiğinde 10 bin 500 doların üzerinde olduğu sürece kripto parasının yukarı bakacak şekilde iyi konumlandırılmış olduğu görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku