Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyeti Düşüyor: Beklenen Mega Altcoin Sezonu Başlayacak mı?

0 88

Bitcoin’in (BTC) istikrarlı yükselişi 60.000 dolar seviyesinde kesintiye uğradı. Lider kripto para birimi birkaç kez denemesine rağmen 60.000 dolar seviyesinden red yedi ve tekrardan geri çekilme yaşadı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti (Bitcoin Dominance) ise düşmeye devam ediyor. Yazım itibari ile yüzde 58.56 seviyesinde yer alan Bitcoin Dominance’da düşüş devam ettikçe altcoin’lerde yükselişler görülüyor.

Son birkaç haftada kayda değer yükselişler yapan altcoin’lerle beraber Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, CoinMarketCap’in verilerine göre yüzde 58.53 seviyesine geriledi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin son 1 aylık grafiğine bakıldığında lider kripto paranın hakimiyetinin yavaş yavaş düşmeye başladığı, son 7 günde ise bu düşüşün hızlandığı görülüyor.

Bitcoin’in hakimiyeti şu anda kritik bir düzeyde seyrediyor ve bundan sonraki yapacağı hareket genel olarak altcoin piyasalarının ne yönde hareket edeceğini belirleyecek.

Altcoin’lerin Bitcoin’den daha iyi performans göstererek parabolik yükselişler yapabilmeleri için sermayenin Bitcoin’den çıkması ya da kripto para piyasalarına büyük miktarlarda sermaye girişi olması gerekiyor. Sermayenin Bitcoin’den uzaklaşması ise Bitcoin’in piyasa hakimiyetine bakarak anlaşılabilir. Son veriler şu an için sermayenin altcoin’lere kaymaya başladığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 59.384 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku