Bitcoin (BTC) Yarılanma Dönemi Ölçeği’nden Uzun Vadede Fiyat Tahmini

0 66

Kripto para piyasasında birçok analist ve trader için 2021 yılının sonunda Bitcoin (BTC) için 100.000 dolar makul bir seviye olarak görülüyor. 100.000 dolar seviyesine bir yükseliş BTC’nin mevcut fiyatının iki katından fazla bir seviyeyi işaret ediyor ancak Bitcoin yarılanma Epoch ölçeği, yakın vadede bu fiyat artışının üç katından fazlasına ulaşılabileceğini gösteriyor.

Coinmetrics tarafından sağlanan verilere göre her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanma döngüsünden piyasa modellerini takip eden Bitcoin, bu içerisinde 300.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

Temelde madencilik ödüllerinin her dört yılda bir yarıya inmesi ile gerçekleşen Bitcoin yarılanması, 2009 yılında blok başına 50 BTC ile ödül bile başladı ve 12 yıldır devam ediyor. Grafikte de gösterildiği gibi her dört yıllık dönemde Bitcoin’in fiyatında inanılmaz artışlar görüldü.

İlk olarak Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ile birlikte Bitcoin, 25 doların üzerine kadar yükseldi. 1. 2. ve 2. ile 3. yarılanmanın sonucunda ise Epoch, Bitcoin’in 20 kat artışını gösterdi. 3 ve 4. yarılanma için de Bitcoin aynı modeli takip edebilir ve takın vadede 20 katına çıkabilir. Önümüzdeki yıllarda Bitcoin potansiyeline ulaşabilirse, Bitcoin bu yıl 300.000 dolara ulaşabilir.

Her yarılanma sonrası yaşanan yükselişlerin ardından gelen düşüşün yaşanması durumunda ise Bitcoin 300.000 dolar fiyat seviyesine ulaştıktan sonra tekrardan 200.000 dolar fiyat seviyesine düşebilir.

Bitcoin’de oluşan bu beklentilerden dolayı analistler kripto para piyasasına girmek için halen geç kalınmış olmadığını düşünüyor ve mevcut boğa piyasasının bir süre daha devam edeceğini belirtiyorlar.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 58.911 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku