BİTCOİN,GÜNLÜK TRANSFER EDİLEN MİKTARDA ÖDEME DEVİ MASTERCARD I GERİDE BIRAKMAYA OLDUKÇA YAKLAŞTI

0 2

Bu Bitcoininin yakında dünyanın önde gelen geleneksel para transfer sistemlerinden birini geçeceği anlamına geliyor.

Şirketin kamuya açık kayıtlarına göre MasterCardın günlük hacmi 11 milyar dolar civarında.Öte yandan Bitcoin günde yaklaşık 8 milyar dolar aktarıyor ve bu da zaten MasterCard’ın satış hacminin% 73ünü taşıyor.Son 24 saatte 8 milyar dolar değerinde Bitcoin transfer edilirken Mastercard için bu rakam günde ortalama 11 milyar dolar.Bitcoin’in önemli günlük transfer hacmi kripto para piyasasında devam eden kargaşa göz önüne alındığında özellikle dikkat çekici.Üçüncü çeyrek raporunda Mastercard şimdiye kadar 4.4 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirdiklerini açıkladı. Bitcoin’in ise yıllık bazda 3 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Ethereum ise 24 saatte sadece 600 milyon dolarlık işleme ulaştı ve bu rakamla ikinci sırada bulunuyor. Son 24 saatte 120 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash transfer edildi. Litecoin de 170 milyon dolara ulaşmış durumda.Ripple halka açık olmadığı için bilgilerine ulaşılamıyor. Bununla birlikte bütün kripto paralar bir araya toplandığında transfer edilen değer açısından Mastercard’la hemen hemen aynı seviyede oldukları söylenebilinir.

Unutulmamalıdır ki MasterCard ve kripto ağlarındaki işlem hacmini karşılaştırmak gerçek değerin aktarılmasını doğru olarak göstermeyebilir. Çoğu analistin belirttiği gibi çok sayıda kripto işlemi oldukça spekülatif ticaret içeriyor. Bu arada MasterCard ağındaki işlemler ağırlıklı olarak ödeme yapmak içindir bu nedenle her ikisi de farklı türde değer aktarımları içerir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku