Bitcoin’e FED dopingi… FED’in hamlesiyle yüzde 11 yükseldi

0 1

Bitcoin ABD Merkez Bankasının Coronavirus ile mücadele eden ekonomisine yardımcı olmak için ABD Hazineleri ipotek destekli menkul kıymetlerin sınırsız satın almayı taahhüt etmesinin ardından yüzde 11 oranında artış sağladı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bankadan yapılan açıklamada “Federal Rezerv bu zorlu dönemde hanehalklarını işletmeleri ve ABD ekonomisini desteklemek için tüm araçlarını kullanmayı taahhüt ediyor. Büyük belirsizlik devam etmekle birlikte ekonomimizin ciddi aksaklıklar yaşayacağı netleşti. Kayıpları iş ve gelirlerle sınırlamak ve aksaklıklar azaldığında hızlı bir toparlanmayı teşvik etmek için kamu ve özel sektör genelinde agresif çabalar sarf edilmelidir” denildi…

Yapılan bu açıklama Bitcoin’in 6 bin 641 dolar seviyelerine kadar yükselmesini sağladı. Aynı zamanda geleneksel pazarları da olumlu etkiledi bu açıklama. S&P 500 endeksi sadece 23 dakikada yüzde 78 oranında arttı. Güvenli liman varlığı altın ise yüzde 169 oranında artış sağladı.

Bitcoini takip ettiler

Kripto para piyasasının en büyük varlıklarının neredeyse tamamı Bitcoini takip etti. En büyük ikinci madeni para olan Ethereum yüzde 10dan fazla yükselirken ilk 10un en büyük üçüncü varlığı olan XRP yüzde 818 yükseldi. Bitcoin Cash Litecoin Bitcoin SV Binance Coin ve EOS dahil olmak üzere diğer varlıklar da yüzde 6 ila 10 aralığında yükseldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku