Bitcoin’den kar elde etmek için ne kadar beklenmeli?

0 3

8 Eylülde sunulan yeni analize göre Bitcoinde kar etmek için gerekli olan sürenin 1.335 gün veya kabaca 3 yıl 8 ay olduğu görülüyor. Bu kabaca ödül yarılanma sürelerine dayanan dört yıllık döngü uzunluğu ile ilişkili.

Yüzde 100 kesin bir kar en fazla 1.335 gün alacak olsa da bu Bitcoin fiyatının 1150 dolara yükseldiği 2013 yılının sonundaki boğa koşusu ile ilgili. En baştan satın aldıysanız Bitcoin’in 2017’nin başlarında bu seviyeyi kırmasından bir süre önce 1.335 gün sürdü.

O rallinin zirvesini kaçırdığınızı varsayarsak kar için beklemeniz çok daha az olurdu. Bitcoini 317 gün boyunca tutmak size yüzde 75 kar şansı verirdi. 35 gün boyunca Bitcoine sahip olmanız durumunda yüzde 60 kar etme şansınız vardı ve herhangi bir günde fazla para kazanma ihtimaliniz yüzde 50.

Karşılaştırma için S&P 500de kesin bir kar elde etmek için 23 yıl boyunca beklemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Ayrıca bu analizin yalnızca o karın ölçeğine değil kar elde etme ihtimaline baktığını da unutmayın. Bitcoin boğa koşusu içindeyken borsa endekslerinde elde edilebilecek olan karlar BTC’nin yanında cüce kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku