Bitcoin’den etkilenen altcoinler in durumu nasıl?

0 2

Bitcoin’de son iki günde yaşanan sert hareketlerle birlikte oluşan volatilite popüler kripto para borsasının düşmesine ve kripto topluluğunun ayaklanmasına neden oldu.

Altcoinler USD işlem çiftlerinde yükseldi ancak BTCYE karşı kaybetti.

Bu durumun tersliği BTC hakimiyetinde yüzde 1.5 artışa neden oldu.

BTC hakimiyeti Bitcoinin piyasa kripto para piyasasının geri kalanına karşı ağırlığını ölçen bir metrik olarak tanımlanıyor. Bu metrik 2019da yüzde 73 olan en yüksek noktasına ulaştığından beri istikrarlı bir düşüş trendinde yer alıyor.

Daha kısa zaman dilimlerinde dün geceki Bitcoin kopmasına rağmen bir başka düşüş trendi hala sağlam görünüyor.

BTC hakimiyetindeki düşüş trendi Bitcoinin son düşüş trendini 14 bin dolardan 4 bin dolara kadar ürkütücü bir şekilde eşleştiren garip bir fraktala göre bitmeme olasılığı göz önünde bulunduruluyor.

Aynı model çalışırsa BTC hakimiyeti yakında yüzde 64 e kadar düşük bir seviyede yer alacak.

İlk kripto para birimindeki volatilite genellikle dün gece olanlar gibi altcoinlerin çökmesine neden oluyor.

Geçen yılki büyük Bitcoin yükselişi sırasında altcoinlerin en düşük seviyelere ulaşması sonucu hakimiyet yükselmeye devam etti.

 

Piyasa değeri ile önde gelen kripto varlığı tüm zamanların yüksek fiyatlarından elde edilen kaybedilen kazançların %50inden fazlasını geri kazandı. Bu arada altcoinler hala % 80 kadar aşağı düştü.

Bitcoin Rallisi altcoinler üzerinde baskın olursa BTC hakimiyeti daha da artacak ve bazı altcoinler sıfıra ulaşacak.

Bu sefer Altcoinler Bitcoin ile birlikte pompalanır ve potansiyel olarak önde gelen kripto varlığından daha güçlü olursa tüm zamanların en yüksek seviyesindeki kayıp zeminin çoğu hızlı bir şekilde geri kazanılabileceği düşünülüyor.

2016 ve 2017 kripto balonu sırasında Altcoinler genellikle güçlü % 1000 rallilere çıktı.

Bu tür kazançlar tekrar geri dönerse altcoinler mümkün olan en büyük kazançlar için Bitcoinden daha da cazip hale gelecek ve altcoin sezonunun geri dönüşü başlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku