Bitcoin’deki son gerileme endişe yaratmalı mı?

0 1

Bitcoinin salı ve çarşamba günleri arasında toplamda yüzde 625 oranında düşmesinin ardından 50 milyon dolarlık likidasyonlar tespit edildi. Bu düşüş 2 Ağustostaki düşüşe kıyasla küçük olsa da bir fiyat düşüşü korkusu olabilir.

Belki de mart çöküşüne benzer bir şekilde Bitcoinin fiyatını yüzde 50den fazla ortadan kaldıran bu çöküş 1 milyar dolara kadar ulaşan kademeli likidasyonlara yaygın paniğe neden oldu.

Madenci tarafında Bitcoinin hashrateinde keskin bir düşüşe sebep olan birçok çiftçinin kapanmasına neden oldu ve bu da sonunda zorluk ayarlamalarına yol açtı.

Çöküşün sektördeki herkes tarafından hatırlanacağını söylemek yeterli. Bununla birlikte hash savaşları sırasında Kasım 2018de benzer bir ani düşüş meydana geldiğinden bu tür çökmeler Bitcoinde nispeten yaygın.

Öyleyse..!

“Başka bir Bitcoin çöküşünden endişelenmeli misiniz?”

Ölçümler olası bir Bitcoin çökmesinin anlaşılmasına yardımcı olabilir. Kesin olarak Mart 2020den bu yana döviz rezervlerinde yüzde 14lük bir düşüş var. Şu anda borsa bitcoin rezervi 24 milyon BTCde. CryptoQuantın CEOsu bu konuyla ilgili olarak “İnsanlar mart gibi büyük satışlar için endişelenmeye devam ediyor ancak borsalarda o günkü kadar boşta (satılmayı bekleyen) Bitcoin yok. BTC borsa rezervi yılın en düşük seviyesine ulaştı ve madenciler tutuyor. Bence bu yükseliş trendini kırmayacak”

Ek olarak CryptoQuantın madencilerin pozisyon endeksi de madencilerin satmadığını ancak BTClerini ellerinde tuttuğunu gösteren bir -0.339 değeri gösterdi. Bitcoin fiyatının 11.000 – 12.000 $ arasında olduğu ve hidroelektrik değeri düşünüldüğünde madenciler için tutmak uygun görünüyor.

Bunların hepsi doğru olmakla beraber altcoinler DeFinin itmesiyle toparlandı; bunu bitcoinin fiyatı ve diğer temel bilgilerle birleştirmek bunun bir boğa koşusu olduğunu ve bir çöküşün olası görünmediğini gösteriyor.

Bununla birlikte bir çökmeye karşı korunmak özellikle 9.995 ila 9.665 ABD doları arasındaki CME farkı söz konusu olduğunda yapılacak akıllıca bir şey olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku