Bitcoin’deki sert düşüş için şimdi de ‘büyük balina’ şüphesi

0 2

Geçtiğimiz hafta yatırımcılar Bitcoinin 4 bin dolardan fazla değer kaybettiğine tanık oldu ve 100 milyar dolar piyasadan çekildi. Koronavirüsün yıkıcı etkisi geleneksel pazarları BTCnin yanı sıra dibe getirdi. Ancak büyük bir balina satışından da şüpheleniliyor.

FTX CEOSUNDAN BİTCOİN İÇİN KORKU FİLMİ GİBİ İDDİA… TIKLAYIN

Çin haberleri Chain Newsten çıkan Coingapee göre; Bitcoinin 6 bin doların altındaki düşüşünün arkasında bir BTC madencilik balinasının satışı olabilir. Büyük düşüşten hemen önce 11 Martta büyük miktarda Bitcoin bulunan bir madenci 1000 BTCyi (yaklaşık 8 milyon dolar) Coinbase Kraken OKEx ve Binance dahil olmak üzere 55 borsaya dağıttı.

Rapora göre 2010 yılında kazılan Bitcoinler 28 ayrı cüzdandan dağıtıldı ve BTCdeki son düşüşü tetikledi. Habere göre Blockchain veri platformu Chain.infoya dayanarak “Bu 28 adres Ağustos 2010dan Ekim 2010a kadar Bitcoin kazdı ve o zamandan beri toplam 1000 Bitcoine dokunulmadı. Bu BTCler aynı anda ayrı hesaplarda işlenirken BTC kısa sürede 8 bin dolardan 7 bin 500 dolara düştü” yorumu yapıldı.

Gecikmeler yaşandı

Öte yandan diğer haber kaynaklarındaki son düşüşün madencileri de ciddi şekilde etkilediği ve büyük gecikmeler yaşadığı belirtiliyor. En büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.com en büyük kripto para biriminin son 11 aydaki en düşük seviyesine ulaşması nedeniyle 48 dakikalık bir gecikme yaşadı.

12 Marttaki büyük düşüş sırasında BTC.com tek bir BTC bloğu oluşturamadı ve son blok 621 bin 342 bloğuydu. Binxin Araştırma Enstitüsü araştırma departmanı başkanı Xiong Yue “Blok yok Madeni kapatmak için kaç patronun aradığını düşünün ya da bu sadece bir tesadüf mü?” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku