Bitcoin’deki mevcut döngü 2022 ye kadar sürebilir

0 0

 Önceki Bitcoin boğa ve ayı döngüleri üzerine yapılan araştırmalar mevcut döngünün ne kadar süreceğine dair bir gösterge sunuyor.

Geçtiğimiz on yıldaki Bitcoin fiyat tablosuna kısa bir bakış dördüncü boğa piyasası döngüsünün ilk günlerinde olduğumuzu açıkça gösteriyor. Varlık kısa tarihinde birden fazla patlama ve düşüş döngüsü yaşadı ve üçü tepeler ve diplerle açıkça tanımlanabilir.

Mevcut Döngüye 600 Gün

CoinMetricsin yakın tarihli bir raporunda mevcut döngünün uzunluğunu tahmin etmeye çalışmak için bu döngüler üst üste yerleştirildi.

Mevcut döngü Bitcoinin en son düştüğü zaman başladı ki bu Aralık 2018de 3 bin 200 dolar civarına düştü. O zamandan beri mart ortasında salgın kaynaklı küresel piyasa çöküşüne rağmen fiyatları kısa bir süre için 5 bin doların altına düşüren yükselişe geçti ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı.

Araştırma şu anda mevcut döngünün 600. gününde olduğumuzu kaydetti ve bunu 2015in başlarında başlayan bir öncekiyle karşılaştırdı. Piyasaların tarihsel kalıpları izleyeceğine dair hiçbir garanti olmadığını belirtti ancak …

“Finans geçmişi bize varlık balonlarının oluşumunun insan davranışının köklü yönleriyle bağlantılı göründüğünü gösterdi.”

Piyasanın daha fazla artışın eskisinden daha karmaşık hale geldiği bir noktaya geldiğini de sözlerine ekledi. Her bir önceki döngü bir öncekinden daha uzun olduğu için bunun 2017nin sonundaki çukurdan zirveye kadar önceki üç yıllık döngüden daha uzun olma olasılığı yüksek.

Mevcut döngüde en az birkaç yüz gün daha kalabileceği sonucuna vardı. Grafiğe bakıldığında yaklaşık iki yıl daha öncekiyle aynı uzunlukta bir döngü ile sonuçlanacak gibi görünüyor.

Bitcoin fiyat güncellemesi

Günümüzde Bitcoin fiyatı 2020nin en yüksek seviyesi olan 12 bin 500 dolardan küçük bir geri çekilme döngüsü başlatmış gibi görünüyor. Varlık bu seviyelerden yüzde 85 geriledi ve yukarı yönlü ivmesine devam etmeden önce muhtemelen daha da düşmesi bekleniyor. Analist ve yatırımcı Josh Rager yüzde 30-40lık düzeltmelerin tamamen doğal olduğunu ve geçmişte sayısız kez gerçekleştiğini söyledi.

Yeni bir zirveye giden yol düz bir yol olmayacak ve önceki döngülerle gitmek henüz çok uzun bir yol olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku