Bitcoin’deki bu transfer ücretine inanamayacaksınız

0 1

1 milyar dolardan fazla BTC toplam 4 dolarlık bir ücret karşılığında transfer edildi. Nispeten düşük görünmesine rağmen Bitcoin işlem ücretleri geçen ay yüzde 500den fazla arttı.

Bitcoinin ağı pek çok şey için bilinir ve düşük işlem ücretleri şüphesiz bunlardan biridir.

Bir saatten daha kısa bir süre önce bunun başka bir örneğini gördük çünkü 1 milyar dolar değerinde BTC mevcut oranlarda 4 dolarlık bir ücret karşılığında bir adresten diğerine transfer edildi.

1 milyar dolarlık BTC 4 dolara transfer edildi

Kripto para birimi alanında balina işlemleri nadir değildir. Temmuz ayının başında CryptoPotato bir yatırımcını 933 milyon dolar değerinde Bitcoini (yaklaşık 101.860 BTC) 048 dolara transfer ettiğini bildirdi. Bu Bitcoinin toplam arzının yaklaşık yüzde 05ini temsil ediyordu.

Şimdi benzer oranlarda başka bir işlem bir saatten kısa bir süre önce gerçekleşti. Whale Alerte göre birisi 4 $ lık bir ücret karşılığında 1 milyar $ ın üzerinde 92.857 BTC transfer etti.

Whale Alertın arayüzündeki işlem gönderenin Xapo olduğunu gösterirken bir yatırımcı bunun olmadığını belirtti. Bunun yerine kullanıcı bunun Bitstamp’ın “Ekim 2019da taşınan” soğuk deposu için bir BitGo saklama cüzdanı olduğunu belirtti.

Her halükarda işlem ücreti geleneksel finans kuruluşlarının bu türden bir miktar için talep edeceği miktarla karşılaştırıldığında özellikle düşük olmasına rağmen yine de geçen ay gerçekleştirilenden önemli ölçüde daha yüksek.

BTC İşlem Ücretleri Yükseliyor

Nitekim Bitcoin işlem ücretlerine bakıldığında son 30 günde muazzam bir artış var.

Bitinfochartstan gelen veriler 5 Temmuzda Bitcoin ağı için ortalama işlem ücretinin 0835 dolar civarında olduğunu gösteriyor. Dün aynı metrik 535 dolardı. Buyüzde 540ın üzerinde toplam bir artış anlamına geliyor.

Bu ağın artan kullanımı ile açıklanabilir. Onaylanmayı bekleyen işlemlerin bayt cinsinden toplam boyutunu görüntüleyen Mempoola bakın.

7 Temmuzda sayının 10 milyon civarında olduğunu bugün ise 48 milyon civarında olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle işlemlerine öncelik verilmesini isteyen kişiler şu anda madencilere daha fazla ücret ödemek zorunda kalacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku