Bitcoin’deki (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) Keskin Düzeltme Sona mı Erdi?

0 51

Bitcoin ve Ethereum’un fiyatları son zamanlarda görülen düşüşlerden sonra toparlanmaya başladı, ancak bu toparlanmanın kısa ömürlü olması muhtemel. Burada, fiyat rallisinin ne kadar süreceğini ve toparlanmanın, fiyat rallisinin sona erdiğine işaret edip etmediğini değerlendirmek önemlidir.

Bitcoin’in fiyatı yüzde 7,8, Ethereum’un fiyatı ise yüzde 14,27 arttı. BNB ve UNI gibi en iyi altcoinler geçen hafta  çift haneli artışlar keydetti. Listedeki ilk 25 altcoinin çoğu, geçtiğimiz hafta içinde kazanç kaydetti, bu da altcoin piyasası için uzun bir ralli sinyali veriyor gibi görünüyordu.

Ek olarak, Bitcoin’deki küresel açık pozisyon ve tahmini kaldıraç oranı da arttı. Bu, Bitcoin’in şu anda yükselişe geçtiği izlenimini vermesinin başka bir nedenidir. Bununla birlikte, aşırı kaldıraç kullanılırsa, kısa vadede başka bir düzeltme olabileceğine dikkat çekmek önemlidir.

Bitcoin’in fiyatı, an itibariyle kaldıraç, volatilite ve ticaret hacmini hesaba katarak, temel direncini 52 bin doları geçerken, fiyatın yakın vadede 63 bin dolar seviyesini hedeflemesi muhtemel.

Dahası, Glassnode’un verilerine göre, ağda her gün 10 milyar doların üzerinde Bitcoin işlemi gerçekleştiriliyor.

Ekteki tabloya dayanarak, sosyal duyarlılıktaki her düşüşe veya yerel bir dip’e karşı, fiyat yanıt olarak daha da yükselecektir. Bu model, mevcut piyasa döngüsünde birkaç kez tekrarlandı. Aynı duruma göre, fiyat artışına rağmen duyarlılık son zamanlarda düştü ve bu kesin, çünkü zincir içi analizler bile tarafsız bir duyarlılığa yöneldi.

Ayrıca, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı, Glassnode’dan gelen verilere göre 15.429 dolar ATH’ye ulaştı. Bu metrik, fiyat artışının uzatıldığını ve son düzeltmenin yerel bir dip olduğunu gösterdi. Her iki varlık için, ETH ve BTC için, aktif arz da düşüyor, bu da bir kıtlık anlatısını ve kısa vadede daha fazla ralliyi vurgulayan bir gelişme

Sonuç olarak, hem zincir üzerindeki hem de diğer ölçülerdeki metrikler, keskin düzeltmeler olmadan, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında artış öngörüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku