Bitcoindeki ani düşüşe ne sebep oldu?

0 0

Bitcoin 13 bin 800 dolar civarındaki yoğun satış baskısının bir sonucu olarak dün öğleden sonrasının tüm kazançlarını silmesine neden olan bir ani düşüş gördü.

Bu seviye kripto para biriminin 2019un en yüksek seviyesini işaret ediyor ve bu seviyede devam eden bir işlem dalgası bunu yerel bir zirve olarak doğrulayabilir.

BTCnin 13 bin 200 doların üzerinde destek bulduğunu belirtmek önemlidir bu da yukarı tarafın yakın olduğunu gösteren olumlu bir işarettir.

Bu elden çıkarmayı tetikleyen tek faktör buradaki direnç değil

Analistler ABD Dolarının değerindeki ani bir artışın kripto para birimine de darbe vurmuş olabileceğine dikkat çekiyorlar.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç gün ve hafta boyunca güçlü bir yükseliş trendi içine girdi ancak bu ivme şimdi sarsılma belirtileri gösteriyor.

BTC bir gecede son yükseliş trendi boyunca görülen ilk sert reddine tanık oldu.

 Bu reddetme fiyatının 13 bin 800 dolar lık yüksek seviyelerden 13 bin 200 dolar a düşmesine neden oldu ve o zamandan beri düşüşünü yavaşlatmaya yardımcı olan bir destek bulamadı.

Bir sonraki eğiliminin nerede olacağı büyük ölçüde kısa vadeli desteğinin üzerinde tutmaya devam edip edemeyeceğine bağlı olacaktır.

İvme azalırken BTC düşüş gösteriyor

Bitcoin şu anki 13 bin 200 dolar fiyatıyla % 3ün biraz üzerinde işlem görüyor. Bu dün öğleden sonra belirlenen 13 bin 800 dolarlık en yüksek seviyesinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Şimdiye kadar BTCnin yerel zirvesi yaz ayındaki 2019 “zirvesi” ile mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Buradaki direnç yakın vadede önemli olabilir.

Bununla birlikte eğer kırılırsa kartlarda 20.000 dolar ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine bir hareket olacaktır.

BTCnin düşmesinin başka bir nedeni

Bitcoin fiyatının dün düşmesinin tek nedeni 13 bin 800 dolarlık direnç değil.

En son düşüşü BTCnin son zamanlarda ters orantılı olduğu ABD Doları değerindeki hızlı artışla yakından çakıştı.

Bir analist bunun hakkında yorum yaptı ve BTCnin şu anda altına düştüğü bir seviye olan 13 bin 250 doların üzerinde tutmasının zorunlu olduğuna dikkat çekti.

“Dünyayı çevreleyen koronavirüs pandemik korkuları göz önüne alındığında DXY yukarı doğru ilerlediğinden burada BTCde yeniden takip edin. Aralığın üstündeki sapmayı önlemek için 13 bin 250-13 bin 325 dolar ın destek için tutması gerekiyor. Bu kırılırsa sıradaki 12.700 dolar görünüyor. “

ABD Doları Para Endeksi (DXY) yükselmeye devam ederse Bitcoin üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku