Bitcoin’de yükseliş hız kesti… Peki beklentiler ne yönde?

0 0

Kripto para piyasası hafta boyunca bir miktar zemin kazandı; ancak spekülatif borsacılar haftasonundan önce bir miktar kar realizasyonuna gitti. Bu sebeple Bitcoin ve tüm büyük altcoinler hafif kayıplar yaşadı. Yatırımcılar jeopolitik belirsizliğin ekonomiye etkisi ve Çin-Amerikan gerginliklerinin artması konusunda endişeli.

Dahası son raporlar ABDnin işsizlik iddiaları Mart ayından bu yana ilk kez arttığını dünyanın en büyük ekonomisindeki toparlanmanın durmuş olabileceğini gösteriyor.  Avrupa borsa endeksleri Asya borsalarındaki olumsuz ivme sonrasında kırmızı bir bölgeye geriledi. Küresel pazardaki büyük satışlar dijital varlıklar üzerindeki düşüş baskısını artırabilir.

Bitcoin’de 9 bin 500 doların önemi

Bitcoin / dolar paritesi yazı yayına hazırladığı sırada 9 bin 600 dolarlı seviyelerden işlem görüyordu. Lider kripto para son zamanların en yüksek seviyesi olan 9 bin 685 dolardan geriledi. Ancak bu düşüşe rağmen psikolojik destek noktası olarak gösterilen 9 bin 500 doların üzerine yerleşmeyi başardı. Bu nokta hem psikolojik hem de yatay destek noktası olması açısından önemli. Zira fiyat bu teknik seviyenin üzerinde kaldığı sürece kısa vadeli eğilim yükseliş göstermeye devam edecek gibi.

Beklentiler doğrultusunda yukarı ivmenin devamı halinde ilk direnç noktası 9 bin 800 dolar seviyesine denk geliyor. Bu seviyenin üzerinde de meşhur 10 bin ve 10 bin 400 dolar seviyeleri mevcut.

Olası geri çekilmelerde ise ilk destek seviyesi 9 bin 350 dolar seviyesinde. Bu noktanın altında ise 9 bin ve 8 bin 500 dolar seviyeleri önemli noktalar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku