Bitcoin para olarak nitelendirildi

0 0

Bir federal mahkeme Washington DC para transferleri yasa kararı doğrultusunda Bitcoinin para olduğu sonucuna vardı.

Bitcoini içeren bir dolandırıcılık ve kara para aklama davası sebebiyle Bitcoin federal mahkemelerde tartışma konusu oldu. Larry Dean Harmon önceden yasa dışı bir Bitcoin ticaret platformu işlettiği için tutuklandı.

DC yasalarına göre lisanssız para aktarma ve federal yasa kapsamında kara para aklamakla suçlandı.

Harmon platformunu uyuşturucu ve silah gizleme için kullanmak ile suçlanıyor. İddianameye göre darknet platformu 2014 ile 2017 yılları arasında 311 milyon dolar taşıdı.

İlgili BTC miktarı açısından mahkeme Harmondan ele geçirilen 160 Bitcoini iade etme önergesini geri çevirdi. Baş Yargıç Beryl A. Howell önergeyi reddetme nedenini BTCnin büyük olasılıkla cezai işlemlerde yer alması ya da yardım etmesi olarak gösterdi.

Harmon Bitcoin aracılığıyla işlemlerde yüz milyonlarca dolar kazandı. Ancak mevcut durumunun parlak olmaması nedeniyle yaptığı savunmada Bitcoinin para transferleri yasasına göre para olmadığını ileri sürerek davanın reddine çabaladı.

Ancak mahkeme buna onay vermedi ve baş savcı Beryl A. Howell Columbia bölgesi için ABD Bölge Mahkemesi adına Bitcoinin aslında para vericileri yasasının kriterlerine uyduğunu yazdı.

“ Para genellikle bir değiş tokuş aracı ödeme metodu ya da bir değer deposudur “

Bu kripto para topluluğu adına kanun çerçevesi kapsamında alınan olumlu haberlerden sonuncusu olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku