Bitcoin’de yükseliş başlayacak mı?

0 0

Bitcoin bu haftanın başlarında büyük volatilite yaşadıktan sonra bir miktar istikrar kurmayı başardı. 8 bin dolarlık bölgenin BTCnin yakın vadede daha yüksek tırmanmaya devam etmesini sağlayacak bir destek seviyesi olabileceği düşünülmeye başlandı.

Önemli olarak analistler dünkü CME vadeli işlemlerinin sona ermesiyle birlikte BTC’nin yakın tarihli istikrarının 9 bin dolara kadar bir hareketin yaklaşabileceğine işaret edebileceğini belirtiyorlar.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 8 bin 185 dolarlık şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık yüzde 2lik bir artışla işlem görüyor ve dün belirlenen 7 bin 900 doların altındaki en düşük seviyesinden kayda değer bir artış kaydetti.

BTC 8 bin doların altına düştüğünde fiyatının 8 bin doların üzerine çıkmasına izin veren önemli bir satın alma baskısı ile karşılandı ve şimdi mevcut fiyatları etrafında bir konsolidasyon aralığında kaldığı görülüyor.

Bu konsolidasyon sürecinin nasıl sona ereceğine gelince Twitterdaki popüler bir kripto analisti Financial Survivalism BTCnin bir sıçrama için hazırlandığına inandığını açıkladı; .

“Dünkü yayında neden BTC’nin bir sıçrama için hazır olduğunu düşündüğümü açıkladım. Bunun sebebi RSI boğa ve ADX devrine bağlıydı. Nihai onayın yeni meydana gelen 4 saatlik Lucid SAR’ın sona ermesinden geleceğinden bahsettim. Şimdi tüm sistemler aynı yolda”.
Şu anda yükseliş teknik işaretlerini ifade etmenin yanı sıra CME Bitcoin vadeli işlemlerinin dün sona erdiğini ve tarihinin BTCnin bu vadeli işlemlerin sona ermesini izleyen gün ve haftalarda tipik olarak bazı olumlu fiyat hareketleri yaşadığını gösteriyor.

Twitterdaki bir başka popüler kripto analisti olan Luke Martin BTCnin bundan sonra 9 bin dolara taşınabileceğine inandığını açıklayan bir tweet ile konuya açıklık kazandırıyor.

Gelecek günler ve haftalar Bitcoin’in yakın zamanda gerçekleşen aşağı doğru momentumunu daha da uzatıp uzatamayacağını açıklığa kavuşturacak. Çünkü Martin’in belirttiği üzere 7 bin 800 doların altındaki bir kırılma kriptonun şu anda ifade ettiği herhangi bir yükselişi geçersiz kılacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku