Bitcoin’de yeni bir düzeltme işareti veren ‘4’ sinyal

0 3

Bitcoin geçen haftanın düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir şekilde tırmanışa geçebilme olasılığı vardı. Ancak varlığın haftalık grafiği yaklaşmakta olan bir düzeltmeyi gösteren dört sinyale işaret ediyor. Üst düzey bir analist yakın zamanda şu sinyalleri paylaştı:

Tom Demark sıralı bir 9 mum bastı. Analize göre bir varlığın eğilimindeki kırılma noktalarında “9” veya “13” mum grafik görülüyor. Yani şu an ortaya çıkan “9 mum” birkaç ay içinde ortaya çıkan Bitcoin rallisine bir son veriyor.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Klinger göstergesi ile fiyat arasında gizli düşüş eğilimleri oluştu.

Stokastik Göreli Güç Endeksi (RSI) şubat ayından bu yana ilk kez düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin geçen hafta “Heikin-Ashi sipinning top” modelini oluşturdu ve bu da eğilimin tersine döneceğini gösterdi.

Aşağıda yatırımcıların varlığın 10 bin doları geçmesine izin verme direnci olduğunu gösteren  Order Book Dominance Bands göstergesinin yanı sıra son BTC fiyat eyleminin bir grafiği bulunuyor.

Order Book verileri önceki BTC rallilerinin tepe noktalarını doğru bir şekilde tahmin ettiği için çizelge önemli.

Uzun Vadeli Görünüm Hala Yükseliş

Bitcoinin kısa vadede düzeltilmesi için sinyaller gelmesine karşın 3.700 dolarlık düşük seviyelerden oluşan yükseliş trendinin sona erdiği anlamına gelmiyor.

BTC mayıs ayı için fiyat mumunu önemli 9.360 dolar seviyesinin üzerinde kapattı.

Düşük 9.000 dolar geçtiğimiz yıl boyunca birçok kez BTC için makro direnci olarak hareket ettiği için bu boğalar için inanılmaz derecede önem gösteriyor . Bir analistin aşağıdaki tabloya istinaden belirttiği gibi:

“Yaklaşık 12 ayda 9360ın üzerinde aylık bir kapanışımız olmadı. Bu seviyeden yapılan geri dönüşler 6 bin dolar ve sonunda 3 bin dolarlık testlere yol açtı.”

Bitcoin Şubat ayında bu seviyeyi geçemediğinde fiyatlar 3.700 dolara düştü. Ayrıca BTC 2018de bu seviyeyi reddettiğinde takip eden on ayda ayı piyasası 3.150 dolara ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku