Bitcoin’de tepki alımı geliyor… Peki alımlar devam edecek mi?

0 0

Bitcoin hafif toparlanma eğilimi gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde 9 bin 200 dolarlı seviyelerden bir andan 7 bin 600 dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin bu düşüşün tepki alımıyla birlikte tekrar 8 bin dolarlı seviyelerin üzerine çıktı.

MEHMET ÇOBAN’IN VİDEO YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Peki tepki yükselişi olarak adlandırabileceğimiz bu yükseliş hareketinin devamı var mı?

Bu konuda KriptoArena.com Genel Müdürü ve yazarı Mehmet Çoban’ın görüşlerine başvurduk… Çoban “Dediğiniz gibi yükseliş tamamen tepki niteliğinde. Bu sebeple Bitcoin’de dip görüldü ve yukarı yönlü bir hareket başladı demek için son derece erken” diyerek sözlerine başlıyor…

Hangi seviyeler önemli?

Çoban “Bitcoin’deki tepki yükselişinin 8 bin doların üzerine kadar devam etmesi norma. Ancak grafiğe bakacak olursa 8 bin 300 – 400 bandında son derece kuvvetli bir direnç noktası olduğunu görüyoruz. Bunun yanında 100 günlük basit hareketli ortalama seviyesi 8 bin 440 dolar noktasına denk geliyor. Buraları kuvvetli ve önemli direnç noktaları. Bitcoin’in birkaç deneme sonrasında bu seviyeye kıramaması durumunda güç kaybı meydana gelebilir tekrar. Buna son düşüşten canı yanan yatırımcı paniği de eklenirse o zaman düşüş son aşağı yönlü harekette gördüğümüz seviyenin de altına gelebilir. Bu da ilk aşamada 7 bin 100 – 7 bin 400 bandı anlamına geliyor” şeklinde konuşuyor.

Olumlu senaryoda?

Bu konuyla ilgili olarak da Çoban şunları söylüyor: “100 ve 200 günlük hareketli ortalamalara denk gelmesi açısından 8 bin 400 ve 8 bin 700 seviyeleri son derece önemli. Kırılırsa Bitcoin üzerindeki satış baskısı bir miktar azalabilir. Bu moralle Bitcoin7de yeniden 9 bin 100 dolar seviyelerini görebiliriz. Ancak tekrar edelim bu seviyeler görülse bile Bitcoin’in teknik görünümü şu an için olumsuz. Video analizlerimizde belirttiğimiz gibi 11 bin dolar seviyesi kuvvetli kırılmadıkça orta ve uzun vadeli pozisyon açmak her zaman risk taşıyacaktır.”  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku