Bitcoin’deki düşüş en deneyimli ekonomistleri bile şaşırttı

0 3

Bitcoindeki yüzde 16lık düşüşle Amerikanın en büyük kripto para borsası CEOsu Brian Armstrong için de şaşırtıcı.

BİTCOİN TEKNİK YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Kişisel Twitter hesabında paylaşılan bir gönderide Coinbase CEOsu Brian Armstrong BTCnin küresel piyasaların kargaşa içinde olduğu dönemde beklenen hareketin tersini yaptığını belirtti.

Armstrong “Bitcoinin fiyatının böyle bir ortama düştüğünü görmek şaşırtıcı. Tam tersini beklerdik” ifadelerini kullandı.

Armstrongdan önce başarılı trader John Bollinger son Bitcoin düşüşünü tahmin edemediğini aksine Bitcoinin böyle bir dönemde güvenli bir sığınak olmasını beklediğini söyledi.

Ekonomist Nouriel Roubini ise diğer varlıklardan daha fazla düşüş yaşadığı için BTCnin bir risk-off veya “bekleyen devlet varlığı” olarak görülemeyeceğini belirtiyor.

Bu sırada Bloomberg analisti Joe Weisenthal yatırımcıların daha fazla nakit elde etmek için her şeyi tasfiye etmek istediği fikrini yineledi.

Weisenthal “Şaşırmadım. Bu konuyu dün gece birkaç tweetle bile yazdım. Panik halinde insanlar yatırımlarını tasfiye eder ve ödemek zorunda oldukları faturaları fiat para biriminde öderler” yorumunu yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku