Bitcoin’de tekrar yüzde 42 düşüş riski mümkün mü?

0 0

Bitcoin volatilitesi 2018den bu yana en düşük seviyesinde. Peki tekrar yüzde 42lik bir düşüş mümkün mü?

Bitcoinin volatilitesi en son Kasım 2018de görülen seviyelere düştü. Bitcoin’deki volatilite 2018’de benzer seviyelere geldiğinde (6 bin dolarlık desteğin kırıldığı zaman) sonuç düşük işlem hacminin yüzde 42’lik değer kaybına yol açması olmuştu. Yatırımcılar tarihin tekerrür etme riskine karşı temkinli davranıyor.

Benzer fiyat eyleminin son kez görüldüğü 30 Ekim 2018de Bitcoin’de ardışık 15 gün etkileyici bir hareket başlamış ve 14 Kasım 2018de yüzde 42lik bir çöküşle BTC 3 bin 650 dolara düşmüştü.

Genel olarak Bitcoin fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana dar bir aralıkta işlem görüyor.

Yukarıdaki grafik 10 günlük ve 30 günlük tarihsel volatilite son üç ayda önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Volatilite nerede?

Azalan tarihsel volatilite tek başına yükseliş veya düşüş olarak görülemez çünkü sadece geçmiş hareketlerin oldukça dar olduğunu ortaya koyar. Öte yandan ani önemli hareketlerden önce genelde istikrarlı dönemler olur.

Böylesi dar bir aralıktaki hareketler de konsolidasyon dönemi olarak bilinir ve keskin bir destek / direnç kırılması ile sonuçlanır.

 Daha fazla volatilite gelecek mi sorusunun cevabı beklenip görülecek ancak yatırımcılar şimdilik altcoin rallisinin tadını çıkarıyor gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku