Bitcoin’de makro boğa trendinin beklentilerini doğrulayan 3 temel neden!

0 2

Bitcoin son aylarda Martın en düşük seviyelerinden 12.500 $ a yükselen güçlü bir yükseliş yaşadı.

Yine de herkes kriptonun makro eğiliminin olumlu olduğuna ikna olmadı.

Bitcoinin henüz kendini 11.500 $ ve 12.000 $ ın üzerinde sağlam bir şekilde kurmadığını gösteriyorlar.

Bu iki seviye 2017nin en yüksek seviyelerinden bu yana bir makro zaman diliminde teknik öneme sahipti.

Yine de üç önemli neden yukarıda belirtilen dirençleri geçememesine rağmen Bitcoinin makro eğiliminin olumlu olduğunu gösteriyor.

Bir makro boğa trendinin beklentilerini doğrulayan altta yatan yükseliş zinciri trendleri de var.

Üç Temel Neden

Bitcoinin makro eğilimi yaz rallisi sırasında çok önemli teknik seviyelerin üzerinde kalamamasına rağmen yükselişini sürdürüyor. Bir kripto varlık analisti geçtiğimiz günlerde bir makro zaman diliminden Bitcoinde yükselişe geçmek için birden fazla neden olduğunu gösteren bir dizi grafik ve tweet paylaştı.

Bu nedenlerden üçü aşağıdaki gibi:

Bitcoin makro 1000 aralığının ortasını desteğe çevirdi yani 14.000 $ lık yüksek aralıkları test etmeye hazır görünüyor.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ dan kaynaklanan çok yıllık düşüş trendini kırdı. Düşüş trendi Bitcoin tarafından Temmuz ayı sonlarında yeniden test edilerek destek görevi gördüğünü gösteriyor. Bu trend çizgisini kıran BTC 2019da direnç görevi gördüğü için önemlidir.

BTC Mart ayında “altın cep” Fibonacci Retracement seviyesine geri döndü ve zamanla tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir “dürtü dalgası” olacağını öne sürdü.

Trendler Uyumlu

Temel zincir içi eğilimler yukarıda belirtilen yatırımcının ortaya koyduğu olumlu duyarlılıkla aynı fikirde.

Daha önce bildirildiği üzere Glassnode BTC balinalarının sayısının 2018in en düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir eğimde olduğunu bildirdi:

“# Bitcoin balinalarının sayısı geçtiğimiz aylarda yükseliş eğilimi gösteriyor. Daha yüksek net değere sahip bireylerin BTC $ fiyat değerlenmesi beklentisiyle Bitcoine yatırım yapmak için alana girdiğinin bir göstergesi. “

Bitcoin büyümesini destekleyen diğer zincir içi trendler arasında gerçekleşen üst sınırda bir artış ve fiyat artışını desteklemesi gereken borsalarda azalan BTC sayısı yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku