Bitcoin de ralliyi tersine çevirebilecek gelişme ne olabilir?

0 0

Henüz büyük bir teşvik paketi duyurusu yapılmadı ancak Bitcoin hala haftanın ilk gününde beş haftanın en yüksek seviyesini yakalayabildi.

Kripto para birimi kar alma hissiyatı döviz kurunu düşürmeden önce 11.736 $ lık bir gün içi yüksek belirledi. Fiyatı 11.500 dolarlık somut bir destek seviyesine indi. Salı günü  Asya seansına girerken BTC / USD söz konusu fiyat tabanının yakınında hala gizleniyordu.

 Bitcoin fiyatındaki ani artış beş günlük galibiyet serisinin bir parçası olarak geldi.

Yatırımcılar ABD Kongresinin ikinci COVID-19 teşvik paketini tamamlayacağını umarak kripto para birimindeki risklerini artırdı. Ayrıca yatırımcılar çokuluslu bir ödeme şirketi olan Squareden sonra BTC / USDyi de uzun süredir bilançolarında – toplam servetlerinin neredeyse yüzde 1i – 50 milyon dolar değerinde BTC gösterdikten sonra Bitcoine ilgi gösterdiler.

Ancak bu hafta sonu Bitcoin 11.500 $ ın üzerine çıkmaya çalışırken Square duyurusunun etkisi azaldı. Aynı zamanda teşvik anlaşması Temsilciler Meclisi Başkanı Nanci Pelosinin Cumhuriyetçilerin 1.8 trilyon dolarlık yardım teklifini reddetmesinden sonra BTC başka bir gecikmeye tanık oldu.

 Üçüncü Çeyrek Kazançlı Geçti

Bitcoin piyasasında 11.500 doların üzerindeki yukarı yönlü hareket Wall Streetteki bir ralliyle aynı zamana denk geldi.

Üç ana endeks de Pazartesi günkü işlem seansında yükseldi. S&P 500 57.09 puan veya yüzde 1.6 artışla 3534.22ye yükseldi ve bu tarihe kadarki en yüksek ikinci yakınını kaydetti. Dow Jones 25062 puan veya yüzde 09 ekleyerek 2883752 oldu.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite üçüncü en yüksek kapanışını yüzde 26 artışla 1187626ya kaydetti.

Bitcoin ve Wall Streetteki eşzamanlı kazançlar üçüncü çeyrek kazanç sezonunu takiben geldi. Wall Street Journal analistlerin söz konusu mali dönem boyunca tahminlerini yükselttiklerini bildirdi.

Gazetede “Ekonomi yavaş yavaş yeniden açılmaya devam ederken  hisse senedi endeksindeki büyük ABD şirketlerinin karlarının üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 20 düşeceği tahmin ediliyor” yazıyordu. “Bu Haziran sonunda beklenen yüzde 25lik düşüşten ve ikinci çeyrek için bildirilen yüzde 32lik düşüşten bir gelişme.”

Bu yatırımcıların hisse senedi pozisyonlarını tutma olasılığını artırdı. Buna karşılık Mart 2020de borsa kayıplarını telafi etmek isteyen yatırımcılar için günah keçisi haline gelen bir varlık olan Bitcoin üzerindeki satış baskısını azalttı.

Uyarı İşaretleri

Dahası ABD başkanlık seçim anketlerinin Joe Biden için net bir zafer olduğunu öne sürmesiyle yatırımcılar 3 Kasımdan sonra hükümetten daha fazla parasal destek beklemeye başladı.

O zamana kadar ekonomistler tahminlerini kısalttı ve bu da hem ABD hisse senedi hem de Bitcoin piyasalarında daha yüksek dalgalanma dönemine yol açabilir.

Wall Street analistlerini S&P 500 için tahminlerine göre sorgulayan bir firma olan FactSet yükselen trenddeki riskleri vurguladı. Connecticut şirketi ABD karşılaştırma endeksinde listelenen 285 firmadan 184ünün finansal verilerini ve tahminlerini yayınlamaktan çekildiğini belirtti.

Bu daha sonra önemli ölçüde aşağı yönlü risk oluşturacak olan hisse senetlerinin aşırı değerlenmesinden kaynaklanan korkuları artırıyor. Buna karşılık Bitcoinin rallisini de durma veya tersine çevirme tehlikesine sokacaktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku