Nomura Araştırma Enstitüsü blockchain kullanarak dijital tahvil çıkarıyor

0 1

Nomura Araştırma Enstitüsü (NRI) birinci ve ikinci teminatsız tahvilleri yayınladı. Her biri dijital olarak blockchain teknolojisi kullanılarak veriliyor. Bu Japon sermaye piyasasında blockchain kullanan ilk kurumsal tahvil ihracı. Toplam sayı 30 milyon yen.

BİTCOİN VE ALTCOİNLER İÇİN UMUT VERİCİ SİNYAL… TIKLAYIN

Nomura Holdings ve NRI arasındaki ortak girişim olan NRI ve Nomura Securities Nomura Trust Bank ve BOOSTRY “Değerlerin Birlikte Oluşturulması Yoluyla Sosyal Sorunlara Çözüm “ün bir parçası olarak tahvil ihracı üzerinde birlikte çalıştıl. İki tür kurumsal tahvil blockchain altyapısını kullanarak kurumsal tahvil defteri yönetmek için kullanılabilir ve ihraççılar geleneksel kurumsal tahvillerle zor olan alacaklıları takip edebilir.

İlk teminatsız tahviller “dijital varlık tahvilleri” olarak ihraç ediliyor. Tahvil ihraç prosedürünün bir kısmını sayısallaştırmak için geliştirilmiş bir uygulama kullanarak kendi kendine işe alım formunu kabul edin. Yatırımcılara faiz ödenmesi dijital varlıkların verilmesi yoluyla yapılıyor.

İkinci teminatsız tahviller “dijital tahviller” olarak ihraç ediliyor. Bu ayrıca tahvil defteri yönetmek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Şirkete göre geleneksel kurumsal tahvillerle aynı şekilde ikincil bir pazar sürdürmek ve geleneksel kurumsal tahvillerle zor olan kurumsal alacaklıları takip etmek mümkün.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku