Bitcoin’de geçen hafta neler yaşandı?

0 0

Bitcoin geçen hafta yaklaşık yüzde 13 arttı ve 13 bin dolarlık engeli aştı. Bu desteğin bir kısmı Paypalın kripto para birimi alımlarını mümkün kılma kararından geldi. Bu hisse senetlerinin yükselmesine neden oldu. Bitcoinin değerlemesi artık insanların alım satım yapmasına izin veren ödeme işlemcisinin arkasında.

Ancak traderlar Bitcoinin bu güçlü rallinin ardından yavaşlayacağını bekliyor. Bazı uzmanlar yeni seviyenin anlamsız olabileceğini bile düşünüyor. Boğalardan güçlü bir destek görmedikçe fiyatların düştüğünü görüyorlar.

Düşüşü geçici olarak gören kişi Raoul Pal. Eski bir Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi olan Pal Bitcoinin beş yıl gibi kısa bir sürede bir milyon dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söyledi.

Bu arada Bitcoin yükselmeye devam edip etmeme geri çekilme veya 13.000 $ Monero civarında kalmaya karar vermeye çalışırken ve diğer gizlilik coinleri iyi gidiyor. Monero son birkaç haftada yüzde 14ün üzerinde ve geçen ay yüzde 41in üzerinde.

Türkiye Bitcoin fiyatından memnun

Bitcoinin yeni fiyat seviyesinden memnun olan yerlerden biri de Türkiye. Enflasyon fiyatları yükselttikçe ve Türk lirası dolar karşısında düştüğü için o ülkede evlat edinme artıyor. Para birimi yılın başından bu yana yaklaşık üçte bir düştü. Bir Bitcoin pazarı olan Paxfuldaki Türk kayıtları son on iki ayda yüzde 274 arttı.

Yine de blok zincirinin korumaya yardımcı olduğu şey sadece finansal sağlık değil. On yedi milyon Çinli turist Makaoyu ziyaret etmeden önce sağlık durumlarını doğrulamak için bir blok zinciri kullandı. IBM insanların sağlık raporlarını akıllı telefonlarında güvenli bir şekilde saklamalarına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir dijital sağlık pasaportu geliştirdi. Bireyler IBM Digital Health Pass üzerindeki ayrıntılara erişim izni vermeden önce izin vermelidir.

Ve Kırgızistanda ülkenin Başbakanı ve yeni Başkan Vekili Sadyr Japarov gelecekteki seçimleri güvence altına almak için bir blok zinciri kullanılmasını önerdi. Ülkede haksız seçimler nedeniyle üç devrim yaşandığını söyledi. Japarov rakibini kaçırdığı için 11 buçuk yıl hapis cezasını çekmekte olduğu hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra iktidarı ele geçirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku