Bitcoin’de düşüşe rağmen beklenti hala yüksek… İşte nedenleri…

0 0

Küresel piyasalar korona virüs salgınıyla baskılanırken Bitcoin (BTC) 9 bin doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. 

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

BTC için beş haneli fiyat yakın olabilir ve işte nedenleri:

Bitcoin fiyatı konsolidasyon süresini bir haftaya uzattı. 28 Ocaktan bu yana BTC fiyatı 9 bin 100 dolar ile 9 bin 600 dolar arasında dalgalandı. BTC bir hafta boyunca nispeten istikrarlıydı.

10 bin dolar teknik seviye

Kripto varlık bu seviyede ne kadar uzun kalırsa yukarı doğru ivme olasılığı artar. BTC bu yılın ilk beş haftasında yüzde 30 değer kazandı. Şu anda bu yükselişi destekleyen bir dizi faktör var ve bunlar geçen yıllardaki gibi hatta onları geçen bir ralliyi başlatabilir. Kripto analistlerine göre aylık destek güçleniyor ve Ocak grafiği geçen yıl Mayıs ve Haziran’dan bu yana görülen en olumlu grafik oldu.

İkincisi boğa piyasasının tarihsel olarak iyi bir göstergesi olan 21 haftalık hareketli ortalamanın üzerindeki hareket.  Bir analiste göre üçüncü bir sinyal de Bitcoinin haftalık göreli güç endeksinin (RSI) yükseliş göstergesi olarak görülebilecek 55in üzerine çıkması.

Bitcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde ve bu da piyasa algısını teknik olarak destekliyor. Günlük grafikteki altın kesişim uzun vadeli eğilimin tersine çevrilmesi için bir diğer olumlu işaret.

Söz konusu durum iki gün önce 50 günlük hareketli ortalama 200 günün üzerine çıktığında meydana geldi. Bu durum son kez Nisan 2019da gerçekleştiğinde BTC takip eden iki ay boyunca yüzde 200 getiri sağlamıştı. Bugünün Bitcoin fiyatlarından Benzer hareket BTCyi 28 bin dolara yükseltebilir.

Temel olarak olumlu

Bu beş uzun vadeli teknik sinyale ek olarak Bitcoin’in yakında beş haneye yükseleceğine işaret bir dizi temel faktör de var.

Yarılanma (halving) muhtemelen bu yıl Bitcoin fiyatları üzerindeki en büyük etki olacak ve 2012 ve 2016daki hareket tekrarlanacaksa gelecek yıl BTC için daha da iyi olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku