Bitcoin’de düşüş bekleyenler yanılacak mı?

0 1

 Eylül ayının başlarında Bitcoin 12 bin 500 dolardan 9 bin 800 dolara düştü. Düşüş haftalık bazda 12 bin dolarlık seviyenin önemini ortaya çıkardı.

Bitcoin’de bu önemli seviyeden gelen satış baskısının ardından düşüş eğilimi yönünde tahminde bulunan bazı analistler var. Bazıları BTCnin makro çerçevede hala olumlu bir noktada olduğunu söyledi.

MEHMET ÇOBANIN BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoinin kritik düşük seviyelerini 10 bin 000 dolar da nasıl tuttuğuna işaret ediyorlar. 10 bin dolar kripto para birimi için daha önceki yüksek ve düşük seviyelere işaret ettiği için çok önemli bir psikolojik ve teknik bölgedir.

Neden Herkes Düşüş Bekliyor?

Bitcoinin bu ayın başlarında düştüğü ve kripto para biriminin daha sonra toparlanamaması bazı analistleri endişelendirdi. 12 bin dolarlık en yüksek seviyedeki güçlü satışın kripto para biriminin bir makro boğa piyasasının aksine bir makro aralıkta kaldığının bir işareti olduğunu düşünüyorlar.

Yine de durum bu olmayabilir

Bir yatırımcı 27 Eylülde aşağıdaki grafiği paylaştı. BTC’nin 12 bin dolardan 9 bin 800 dolara yakın zamandaki düşüşünün Şubat ayında varlığın zirveye ulaştığı önemli bir yatay seviyenin makro bir yeniden testi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin bu seviyeyi destek olarak doğrulamayı başarıyor ve daha fazla artı olduğunu gösteriyor.

Aynı analist bazılarının küresel piyasaları batırabileceğinden korktuğu potansiyel seçim riskleri konusunda aşırı endişelenmediğini belirtti. Seçim belirsizliği geçtikten sonra dünyadaki risk piyasalarının sermayenin tekrar piyasalara girmesiyle birlikte iyi performans göstermesi gerektiğini vurguladı.

Borsadaki bir başka rallinin salgın üzerinden eski piyasalarla ilişkilendirilen Bitcoine yardım etmesi muhtemel.

“Ayrıca 4. çeyrekte ciddi bir pozitif mevsimselliğe giriyoruz. ABD Seçimleri nedeniyle birkaç ay zorlu geçebilir ancak risk piyasalarında şimdiden derin bir geri çekilme yaşadık. ABD Seçimi sona erdiğinde her şeyin patlayacağını düşünüyorum. “

 Temel  Göstergeler Kesinlikle Boğa

Bunun temelini oluşturan Bitcoin alanının temelleri insan ve finansal sermaye toplu halde alana girdikçe her zamankinden daha fazla yükselişe geçti.

Fidelity PayPal Microsoft Visa Intercontinental Exchange ve diğerleri kripto varlıklarının arkasına ciddi sermaye koyarken altyapı hızla gelişiyor. Milyarlar dünyanın a16zs ve Sekoyaları aracılığıyla uzaya giriyor. Dahası Paul Tudor Jones Jack Dorsey Elon Musk Peter Thiel ve Marc Andreessen büyümeyi bekledikleri için çabalarını uzaya çekiyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku