Ethereum hala boğa piyasasında mı?

0 1

Ethereum 2.0 yükseltmesi beklenen lansmandan önceki son aşamalarında. Ethereumun fiyatı 300 doların üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “SAT” bölgesinde değil

Ethereumun ağı son zamanlarda rekor sayıda günlük işlem gördü

Bu kripto para biriminin ana eğilimi nötr-yükseliş eğilimini koruyor ve Ethereum (ETH) yükseliş trendi devam ederken 400 dolara gözünü dikmiş durumda. Ethereumun fiyatı hala ETH fiyat tahminlerinden çok uzak ancak fiyat tekrar 400 doların üzerine çıkarsa bu kısa vadeli yatırımcılar için çok iyi bir fırsat olabilir.

Temel analiz: Ethereumun ağı rekor sayıda günlük işlem gördü

Bitcoin gibi Ethereum da geçen Cuma günü rekor sayıda opsiyon sözleşmesi (460.000) sona ermişti. Ethereumun fiyatı dört haftadan kısa bir süre içinde 480 dolardan 320 doların altına düştü ve şu anki fiyat 362 dolar civarında.

 Buna rağmen paniğe kapılmak için bir neden yok ve Ethereumun fiyatı 300 doların üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satış” bölgesinde değil. Takas edilebilir bir kripto para biriminin ötesinde Ethereum akıllı sözleşmeler çalıştıran merkezi olmayan bir platformdur.

Bu kripto para birimi uygulama geliştiricileri tarafından Ethereum ağındaki hizmet ve işlem ücretlerini ödemek için de kullanılır. Büyük Ethereum tarayıcısından gelen verilere göre Ethereum tarihindeki en yüksek günlük işlem miktarı bu Eylül ayında kaydedildi.

Merkezi Olmayan Finansın (DeFi) yükselişi ivme kazanıyor ve bu kripto para birimindeki yatırımcılar DeFi araçlarıyla varlıklarından gelir elde edebiliyor. Çok beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi beklenen lansmandan önceki son aşamalarında ancak son dokunuşlar hala devam ediyor. ETH 2.0ın Ethereuma DeFiyi desteklemek için ihtiyaç duyduğu ölçeklenebilirliği sağlaması bekleniyor.

Ethereum tahminlere göre çok iyi bir yatırım seçeneği olabilir ve bazı tahminler bu kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde 1000 doların üzerinde olabileceğini söylüyor. Olumlu haber İsviçrenin Zug eyaletinde yaşayanların Ethereumda 100K CHFye (yaklaşık 109K $) kadar vergi ödeyebilecekleridir.

Ethereum ağı sürekli olarak yeni istemciler ekliyor ve bu ağla etkileşime giren uygulamaların geliştirilmesi hiç bu kadar güçlü olmamıştı.

Teknik Analiz: Boğalar güçlü direnç seviyesini 400 $ da kırmaya odaklandı.

Teknik analiz kurallarına göre bu kripto para biriminin ana eğilimi nötr boğa.

Aşağıdaki grafikte önemli direnç ve destek seviyelerini işaretlenmiş durumda. Önemli destek seviyeleri 325 dolar ve 300 dolar 400 dolar direnç seviyesini temsil ediyor.

Fiyat bu trend çizgisinin üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satın alma” bölgesindedir ve trendin tersine döndüğüne dair herhangi bir gösterge yoktur. Fiyat trend çizgisine düşerse ve “yükseliş” onay mumu alırsak “zararı durdur” ve “kar al” emirleri ile işlem yapan kısa vadeli yatırımcılar için çok iyi bir giriş noktası olur.

Trend çizgisi aynı zamanda çok güçlü bir destek seviyesini temsil ediyor eğer fiyat bu trend çizgisini aşarsa bu güçlü bir “satış” sinyali olur ve 300 $ a kadar açık bir yolumuz olur. Fiyat 400 doların üzerine çıkarsa Ethereum satın almak için bir sinyal olur ve 430 dolara kadar açık yolumuz var.

Sonuç olarak;

İyi getiri sağlayan sanal para birimleri arıyorsanız Ethereum tahminlere göre karlı bir yatırım seçeneği olabilir. Bu projenin arkasında çok iyi bir ekip duruyor bu kripto para biriminin temelleri sürekli olarak gelişiyor ve fiyat 300 doların üzerinde güçlü bir destek buldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku