Bitcoin’de devasa bir boğa koşusu gelebilir mi?

0 2

Kripto para birimi 11 ayın en yüksek seviyesine yakın işlem görürken yüksek enflasyon ortamı Bitcoin için daha fazla yukarı yönlü fırsatlar yaratıyor.

Fed yetkililerinin son açıklamaları orta vadede faiz oranlarını yükseltmeme sözü vererek yüzde 2lik bir enflasyon hedeflediklerini doğruladı.

Bu durum Bitcoinin mart ortasındaki en düşük seviyesinden yüzde 200e yakın yükselmesine yardımcı oldu.

Bitcoin bu haftanın başlarında 12 bin dolara ulaştı bu da çökmüş tahvil getirileri ve COVIDin küresel ekonomi üzerindeki etkisine dair endişeler nedeniyle bugüne kadarki en yüksek seviye.

Bu yılki yüzde 64.97lik artış Bitcoini dünyanın kârlı varlıklarından biri haline getirdi ve bu yatırımcılar arasında Federal Rezervin faiz oranlarını sıfıra yakın düşük tutma taahhüdü ve ABD hükümetinden trilyonlarca dolarlık yardımın etkisi konusundaki endişelerini yansıtıyordu.

Gerçek bitcoin boğaları kalıyor

Bu yılın başlarında Bitcoinin yükselmesine yardımcı olan faktörlerin etkisinin önümüzdeki zaman diliminde de görüleceği belirtiliyor. Çarşamba günü yayınlanan bir CNBC raporu Fedin önümüzdeki yıllarda yüzde 2lik enflasyon hedefini tolere etmesi gerektiğinin altını çizdi ve bazı analistler söz konusu sınırın bile ötesinde seviyelere işaret etti.

Ancak işsizlik oranının şu anda Büyük Buhran seviyelerinin üzerinde olması nedeniyle Fedin yüzde 2lik enflasyon hedefine ulaşması yıllar alacaktır.

Evercore ISIde küresel politika ve merkez bankası stratejisi başkanı Krishna Guhaya göre Powell’ın ofisi Büyük Buhran’dan sonra altı yıla kadar oranları sıfıra yakın tutan Janet Yellen’in ofisine göre daha olumlu görünüyordu. Bu yatırımcılara portföylerini altın ve Bitcoin gibi enflasyon karşıtı varlıkları tercih edecek şekilde yeniden yapılandırmaları için uzun bir süre veriyor.

Birikim açık

En son veriler güvenli limanlar için artan bir birikimi göstermektedir. Dünya Altın Konseyi tarafından yayınlanan verilere göre yatırımcılar temmuz ayında toplam 74 milyar dolarlık nakit parayı altın destekli ETFlere taşıdı. Bu 2020nin ilk yarısında yatırdıkları 40 milyar doların üzerindeydi.

Bu arada Chicago Ticaret Borsasında listelenen Bitcoin vadeli işlemleri bu haftanın başlarında açık ilgisinde ve hacminde bir artış bildirdi. 700 milyon doların üzerinde bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Öte yandan Grayscale Bitcoin Trustın yönetimi altındaki varlıklar (AUM) da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu firmanın 51 milyar dolarlık Bitcoin birikiminin ardından gerçekleşti. Son finansal raporunda kripto yatırım ürünlerine girişlerin 2020nin ilk yarısında 1 milyar doları aştığını belirten Grayscale raporunda “ekonomik belirsizlikle karakterize edilen bir zemine rağmen dijital varlığa yönelik sürekli artan talebi gösteriyor” denildi…

Standpoint Researchün kurucusu Ronnie Moas süregelen eğilimi Bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların üzerine çıkarabilecek bir katalizör olarak görüyor.

Moas “Bitcoin S&P-500 4.000e ulaşmadan ikiye katlanacak ve hepsi garantili” “Portföy Yöneticilerinin uyanıp kahveyi koklaması gerekiyor” diye de bir tweet attı.

Analist BTC / USDnin 2021 yılına kadar 28 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku