Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Üçüncü Düzeltme Fiyatı Bu Seviyelere Kadar Düşürebilir

0 127

Bitcoin (BTC), mevcut boğa döngüsünde üçüncü düzeltme modelini oluşturuyor ve önceki modelleri takip ederse fiyatlar önemli ölçüde düşebilir.

14 Mart’taki 61 bin dolar’lık zirve noktasından bu yana Bitcoin, 16 Mart Salı günü yüzde 12,3’lük bir düzeltme yaparak 53.500 dolar’a düştü ve ardından toparlanarak Tradingview.com’a göre 54.350 dolar’dan işlem görmeye başladı.

Düzeltme Ne Kadar Sürecek?

22 Şubat’ta yapılan bir önceki düzeltme, yüzde 26’lık bir geri çekilme ile sonuçlanırken, Bitcoin’in 40 bin dolarlık bölgeye 8 Ocak’taki ilk yükselişininden sonra, varlık 30 bin doların altına düştüğü için, düzeltme yüzde 31’e yaklaştı.

BTC’nin en son 60 bin dolardaki seviyesindeyken bu tür düzeltmelerin tekrarlanması, fiyatların 45 bin dolar ile 42 bin dolar arasında bir seviyeye düşmesine neden olacaktır.

Geçtiğimiz gün, yüksek kaldıraçlı pozisyonların bir dizi büyük borsada ortaya çıkmasıyla birlikte. büyük tasfiyeler meydana geldi. Unfolded’a göre, bybt’den alınan verilere dayanarak, 15 Mart’ta 15 dakikalık bir zaman dilimi içinde 800 milyon dolar değerindeki uzun pozisyonlar tasfiye edildi.

Bitcoin Harcama Davranışı Ne Anlama Geliyor?

Zincir üstü analiz sağlayıcısı Glassnode, piyasa duyarlılığını belirlemek için kullanılabilecek Bitcoin harcama davranışını inceledi.

Ölçüm sağlayıcısı, hafta sonu boyunca Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından farklı piyasa katılımcılarının yükselen fiyatlara nasıl tepki verdiğini araştırdı.

Günlük olarak işlem gören en fazla likit arzının son birkaç ayda en son taşınan “genç coin’lerden” oluştuğu belirtildi. Bu önemlidir, çünkü yatırımcıların hodling davranışına ilişkin bilgilerin değerlendirilmesine ve uzun süredir hareketsiz kalan coin’lerin şu anda hareket edip etmediğini ölçmeye izin verir. Glassnode şunları söyledi:

“Boğa piyasaları devam ederken, uzun vadeli hodlerlar BTC servetlerinin bir kısmını kısa dönem hodlerlara aktarırken, bazı kısa dönem olanlar” istif edecek “ve coin’leri sonunda uzun vadeliye dönüşecek.”

”Uzun vadeli yatırımcıların mevcut harcama davranışını ve bunun bize piyasa döngüsünün neresinde olduğumuz hakkında neler söyleyebileceğini inceliyoruz.”

Daha uzun vadeli Bitcoin sahipleri, varlık ve piyasaları daha iyi anlıyor gibi görünürken, son zamanlarda coin’leri hareket ettiren kısa vadeli sahipleri, daha kısa kazançlar üzerine spekülasyon yapan yeni pazara giren yatırımcılardır.

Kısa vadeli yatırımcılardan gelen mevcut talebin güçlü kaldığı ve uzun vadeli yatırımcıların yavaş yavaş ve yavaşlayan bir oranda kripto para piyasaya sürdüğü sonucuna varıldı. Bununla birlikte, Uzun vadeli yatırımcılar hem arz hem de talep için yükseliş gösteren çok daha büyük bir arza sahiptir, ancak fiyatlar daha da yükseldikçe veya daha büyük bir düzeltme meydana gelirse genel direnç haline gelebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku