Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

0 123

Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan ayrıca dijital paralara ve merkez bankasının dijital para çalışmalarına da değindi.

“Bitcoin’e yönelik son aylarda çok ciddi işlemlerin yapıldığını biliyoruz. Buna yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim, çalışmalar yürütülüyor. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız.” diyen Bakan Elvan, kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılar taşıdıklarını da ifade ederek “Bu kaygılar sadece bizim değil, tüm dünya tartışıyor.” dedi.

Dijital paralarla kripto paraların veya Bitcoin’in birbirinden ayrıldığının altını çizen Bakan Elvan, dijital paranın bambaşka bir şey olduğunu ifade etti. Merkez bankasının bir dijital para üzerinde çalıştığını ve söz konusu dijital para çalışmaları için bir yol haritası oluşturulduğunu da ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku